ՀՀ ազգային վիճակագրական ծառայության հրապարակած տվյալների համաձայն` 2017 թվականի հունվար-սեպտեմբեր ամիսներին Հայաստանում արտադրվել է 21 134.0 հազար լիտր կոնյակ:
Ինչպես տեղեկանում ենք ԱՎԾ-ից, նախորդ տարվա համեմատ այս տարվա երրորդ եռամսյակում կոնյակի արտադրության ծավալներն ավելացել են 56.5%-ով:
Նշենք, որ նախորդ տարի նույն ժամանակահատվածում հանրապետությունում արտադրվել է 13 503.3 հազ, լիտր կոնյակ:
ԱՎԾ-ի տվյալների համաձայն՝ հունվար-սեպտեմբերին Հայաստանում արտադրվել է 5 872.6 հազար լիտր գինի, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 36.7 տոկոսով:

06-11-2017 17:09 2576
According to the data released by the National Statistical Service of Armenia, 21 134.0 thousand liters of cognac were produced in Armenia in January-September, 2017.
As reported by the National Statistical Service, the production of cognac increased by 56.5% in the third quarter compared to the previous year.
It should be noted that during the same period last year 13 503.3 thousand liters of cognac were produced in the republic.
According to the National Statistical Service, 5 872.6 thousand liters of wine were produced in Armenia in January-September, which is 36.7% more than in the same period of last year.