ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայությունը կասեցրել է անհատ ձեռնարկատեր Արմեն Խոստեղյանի բաստուրմայի արտադրամասի գործունեությունը, հայտնում է գերատեսչության մամուլի ծառայությունը։
«Վերահսկողության արդյունքում հայտնաբերվել են սննդամթերքի հիգիենային ներկայացվող պահանջների խախտումներ, բաստուրմայի վրա բացակայել է մակնշումը, բացի այդ՝ Երևանում գործող տնտեսվարողը չի ներկայացրել ներկրված մսի և ընդունվող հումքի անվտանգությունը հավաստող փաստաթղթեր, բաստուրմայի արտադրությունը չի իրականացվել արտադրողի սահմանած տեխնոլոգիական հրահանգին ու տվյալ արտադրատեսակի պատրաստման բաղադրագրին համապատասխան, չի կատարվել արտադրանքի լաբորատոր հսկողություն», – նշվում է տարածած հաղորդագրությունում:
Ա/Ձ Արմեն Խոստեղյանին հանձնարարվել է արտադրական գործընթացը համապատասխանեցնել սննդամթերքի հիգիենային ներկայացվող պահանջների տեխնիկական կանոնակարգին և անվտանգության պահանջներին:
«Իսկ անհատ ձեռնարկատերեր Արգամ Ասլանյանին («Ձորն Անուշ» ապրանքանիշ) ու Մուրադ Հովսեփյանին («Եղեգիս» ապրանքանիշ) Ծառայությունը թույլատրել է վերսկսել աշխատանքը: Տնտեսվարողները վերացրել են ոչ ալկոհոլային զովացուցիչ ըմպելիքների իրենց արտադրություններում հայտնաբերված սանիտարահիգիենիկ պահանջների և մակնշման խախտումները», – հայտնում է գերատեսչության մամուլի ծառայությունը:

07-11-2017 10:24 2361
State Service for Food Safety of the Ministry of Emergency Situations has suspended the activities of private entrepreneur Armen Khosteghian's basturma workshop activity, reports the press service of the ministry.
"Controls revealed violations of food hygiene requirements, labeling on basturma was not available, as well as the businessman working in Yerevan did not submit the documents certifying the safety of imported raw materials and meat. Basturma production had not been carried out according to the manufacturer's prescription and according to the product preparation specification. Laboratory control of the product had not been made, " is mentioned in the spread message..
Armen Khosteghyan was tasked with bringing the production process into compliance with the technical regulations and safety requirements of food hygiene requirements.
"Meanwhile, private entrepreneurs Argam Aslanyan (" Dzor Anush "trademark) and Murad Hovsepyan (" Yeghegis "trademark) have been allowed by the Service to resume the work. Entities have eliminated the sanitary and hygienic requirements and labeling violations found in their production of soft drinks, "the press service of the Ministry informs.