07-11-2017 16:19 2360
Ասիական զարգացման բանկը կշարունակի աջակցությունը Հայաստանի տնտեսության զարգացմանն ու առանցքային ծրագրերին: Այս մասին բանկի փոխնախագահ Վենկայ Ժանգը խոսել է նախագահ Սարգսյանի հետ հանդիպմանը: Նա տեղեկացրել է, որ բանկն այժմ մշակում է Հայաստանի հետ գործընկերության` 2019-23 թվականների ռազմավարությունը:
Այն ներառելու է զարգացման միջնաժամկետ և երկարաժամկետ ծրագրեր: Վենկայ Ժանգը Նախագահից հետաքրքրվել է Հայաստանի տնտեսության առաջնահերթություններով, որոնք կարող են դրվել նոր ռազմավարության հիմքում: Նախագահը խնդրել է ուշադրություն դարձնել ենթակառուցվածքների զարգացման ծրագրերին և սոցիալական, ֆինանսական գործարար միջավայրի, քաղաքային տրանսպորտի բարեփոխումներին:

07-11-2017 16:19 2361
Азиатский банк развития продолжит поддерживать экономическое развитие Армении и ключевые программы. Об этом на встрече с президентом Саргсяном заявил вице-президент Банка Венкай Чжан. Он сказал, что в настоящее время банк разрабатывает стратегию партнерства с Арменией на 2019-23 годы.
Он будет включать среднесрочные и долгосрочные проекты развития. Венкай Чанг спросил у президента о приоритетах экономики Армении, которые могут быть заложены в основу новой стратегии. Президент попросил обратить внимание на проекты развития инфраструктуры и социальной, финансовой, деловой среды, а также на реформы городского транспорта.