09-11-2017 17:28 4132
Յունիբանկի Խորհրդի նախագահ Գագիկ Զաքարյանն հայտարարել է, որ բանկի Վարչության կազմում կադրային փոփոխությունները միտված են բանկի հետագա զարգացմանը և ֆինանսական շուկայում դիրքերի ամրապնդմանը:
Բանկի Խորհրդի 2017թ. նոյեմբերի 6-ի որոշման համաձայն՝ բանկի Վարչության նախագահի տեղակալ, Օպերացիոն սպասարկման եւ տեղեկատվական համակարգերի տնօրեն Մեսրոպ Հակոբյանը նշանակվել էր Վարչության նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար:
Իսկ մինչ այժմ Վարչության նախագահի պաշտոնը զբաղեցնող Վարդան Աթայանն ընդունել էր բանկի Խորհրդի առաջարկը՝ ստանձնելու Յունիբանկի Խորհրդի նախագահի խորհրդականի պաշտոնը և համակարգելու բանկի հետագա զարգացման ռազմավարական խնդիրները:
Բանկի բաժնետերերի տարեկան ժողովում Վարդան Աթայանի թեկնածությունը կներկայացվի բանկի Խորհրդի նախագահի տեղակալի պաշտոնում հաստատմանը:
«Ընդգրկվելով Խորհրդի կազմում՝ Վարդան Աթայանը հնարավորություն կունենա կենտրոնանալ բանկի ռազմավարական խնդիրների վրա և աշխատել բանկի գործունեության արդյունավետության և շահութաբերության բարձրացման ուղղությամբ: Վարչության նախագահի պաշտոնում Վարդան Աթայանի գործունեության 16 տարվա արդյունքում բանկում կատարվել է հսկայական աշխատանք: Վստահ եմ, որ Խորհրդի կազմում Վարդան Աթայանի և որպես Վարչության նախագահ՝ Մեսրոպ Հակոբյանի հետ մեր համատեղ ակտիվ աշխատանքի շնորհիվ Յունիբանկը հետագայում ևս կշարունակի իր առաջխաղացումն ու ընդլայնումը»,- ասել է Գագիկ Զաքարյանը:
Մեսրոպ Հակոբյանն աշխատում է Յունիբանկում 2004-ից, ունի ավելի քան 15 տարվա արդյունավետ աշխատանքային փորձ ՀՀ բանկային համակարգում: Նրա պատասխանատվության շրջանակում են եղել մասնաճյուղային ցանցի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կառավարումը, օպերացիոն գործունեությունը, քարտային բիզնեսը, ինչպես նաև նորագույն տեխնոլոգիաները:
Գագիկ Զաքարյանն ընդգծել է, որ «բանկը հավատարիմ է մնում ղեկավարության կազմում սերնդափոխության սկզբունքներին և ձգտում է ստեղծել առաջխաղացման բոլոր անհրաժեշտ պայմաններն այն երիտասարդ մասնագետների համար, որոնք պատրաստ են եւ կարող են ստանձնել ավելի մեծ պատասխանատվություն»:
«Նշանակման ժամանակ հաշվի ենք առել Մեսրոպ Հակոբյանի աշխատանքի փորձը, արդյունավետությունը և գործարար որակները: Այս որոշումը կայացրել ենք նաև` ելնելով բանկի հետագա ռազմավարական ծրագրից, որն ուղղված է բանկի տեխնոլոգիական հագեցվածության բարձրացմանը և ինովացիոն լուծումների ներդրմանը»,- ընդգծել է Գագիկ Զաքարյանը:

09-11-2017 17:28 4133
Председатель правления Юнибанка Гагик Закарян заявил, что кадровые изменения в Совете Банка направлены на дальнейшее развитие банка и укрепление его позиций на финансовом рынке.
По решению Правления Банка от 6 ноября 2017 года, заместителем Председателя Правления был назначен Директор оперативной службы и информационных систем Месроп Акопян.
До сих пор Вардан Атаян, занимающий должность Председателя Правления, принял предложение Правления Банка взять на себя пост советника Председателя Правления Юнибанка и координировать дальнейшее стратегическое развитие Банка.
Кандидатура Вардана Атаяна будет представлена ​​на утверждение Совету директоров Банка.
«Будучи включенным в состав Правления, Вардан Атаян сможет сосредоточиться на стратегических вопросах банка и работать над повышением эффективности и прибыльности банка. В результате 16-летнего пребывания Вардана Атаяна в совете банка, огромный объем работы был выполнен в банке. Я уверен, что Юнибанк продолжит свое продвижение и расширение благодаря нашей совместной работе с Варданом Атаяном и Месропом Акопяном, председателем правления », - сказал Гагик Закарян.
Месроп Акопян работает в Юнибанке с 2004 года, имеет более чем 15-летний опыт работы в банковской системе Армении. Он был ответственным за управление филиальной сетью и информационными технологиями, оперативной деятельностью, карточным бизнесом, а также новейшими технологиями.
Гагик Закарян подчеркнул, что «банк по-прежнему привержен принципам смены поколений в руководстве и стремится создать все необходимые условия для молодых профессионалов, которые хотят и могут взять на себя большую ответственность».
«Во время назначения мы учли опыт работы, эффективность и деловые качества Месропа Акопяна. Мы приняли это решение на основе дальнейшего стратегического плана Банка, направленного на увеличение технологического потенциала Банка и внедрение инновационных решений», - подчеркнул Гагик Закарян.