«Տաշիր» ընկերությունների խումբը «Հայաստանի ներդրողների ակումբ»-ի և միջազգային ֆինանսական ինստիտուտների հետ համատեղ առաջիկա տարիներին կիրականացնի միլիարդ դոլարի ներդրում Հայաստանի էներգետիկայի ոլորտում: Այս մասին հայտարարվեց այսօր Երևանում «Հայաստանի ներդրողների ակումբ»-ի կազմակերպած միջոցառման ժամանակ:
Միջոցառմանը մասնակցում էր ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, «Տաշիր» ընկերությունների խմբի ղեկավար, գործարար Սամվել Կարապետյանը, պաշտոնյաներ և գործարարներ:
Միջոցառման ժամանակ հայտարարվեց, որ ծրագրի ամենակարևոր ուղերձն է՝ «սա ներդրում է Հայաստանի ապագայի համար»:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի և Ռուսաստանի Դաշնության հայկական սփյուռքի 3 տասնյակից ավելի գործարարների մասնակցությամբ մարտի 25-ին պաշտոնապես տրվել է «Հայաստանի ներդրողների ակումբ» ոչ հրապարակային պայմանագրային ներդրումային ֆոնդի գործունեության մեկնարկը:
ՀՀ կառավարության և Ֆոնդի միջև ստորագրվել է նաև փոխըմբռնման հուշագիր, որի նպատակն է «պետություն-մասնավոր հատված» գործակցության հետագա զարգացումն ու խորացումը:
ՀՀ կառավարության և Ֆոնդի համագործակցության հիմնական ուղղությունները հետևյալն են` զբոսաշրջային ենթակառուցվածքների և ծառայությունների զարգացումը, էներգետիկայի և էներգետիկ ենթակառուցվածքների զարգացումը, հանքարդյունաբերության զարգացումը, քաղաքային ենթակառուցվածքների և ծառայությունների զարգացումը, ՏՀՏ-ի և ՏՀՏ ենթակառուցվածքների զարգացումը, Մշակող արդյունաբերության զարգացումը:

13-11-2017 14:00 3042
"Tashir" Group of Companies together with "Armenian Investment Club" and international financial institutes will implement billions of dollars in Armenia's energy sector in coming years. This was announced today at an event organized by "Armenian Investment Club" in Yerevan.
The event was attended by RA President Serzh Sargsyan, Head of Tashir group of companies, businessman Samvel Karapetyan, officials and businessmen.
During the event, it was announced that the most important message of the program was "this is a contribution to the future of Armenia."
It should be recalled that on March 25, the launch of the "Armenian Investment Club" non-public investment fund funded by the Prime Minister Karen Karapetyan and more than three dozen businessmen from the Russian Federation was officially launched.
A Memorandum of Understanding was signed between the RA Government and the Fund aimed at further development and deepening of the "public-private partnership".
The main directions of the RA Government and Fund cooperation are: development of tourism infrastructure and services, development of energy and its infrastructures, mining, urban infrastructure and services, ICT (information and communication technologies) and ICT infrastructures, as well as the development of the industry.