14-11-2017 11:22 5071
Յունիբանկը հաջողությամբ ավարտեց 5.75% տարեկան եկամտաբերությամբ դոլարային անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի թողարկման և տեղաբաշխման գործընթացը: Հերթական թողարկման ծավալը կազմեց 5 մլն ԱՄՆ դոլար: Պարտատոմսերի արժեկտրոնային եկամտի վճարումն իրականացվելու է եռամսյակային պարբերականությամբ, իսկ պարտատոմսերի մարումը` 11.09.2020թ.-ին: Նախատեսված է, որ այս թողարկումը ևս կցուցակվի «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ»-ի բորսայում:
Հիշեցնենք, որ Յունիբանկի դոլարային պարտատոմսերը ընդգրկված են «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ»-ի հիմնական (Abond) ցուցակում: Ցուցակումը հնարավորություն է տալիս սկսելու պարտատոմսերի շրջանառությունը բորսայում և իրականացնելու հասցեական և ռեպո գործարքներ:
Ներդրումային գործիքներ առաջարկելով հասարակությանը` Յունիբանկը ստեղծում է խնայողությունների շահավետ և երկարաժամկետ ներդրման լրացուցիչ հնարավորություն: Ներդրողների զգալի հետաքրքրությունը բանկի պարտատոմսերի և բաժնետոմնսերի նկատմամբ փաստում է բանկի գործունեության հանդեպ բնակչության բարձր վստահության և Յունիբանկի արդյունավետ և հեռանկարային ռազմավարության մասին:
2017թ.-ի երրորդ եռամսյակի տվյալներով, Յունիբանկը դրական ֆինանսական արդյունք է գրանցել բոլոր հիմնական ուղղություններով և շարունակել է շահույթի ապահովումը: Բանկի ակտիվները գերազանցել են 189 մլրդ ՀՀ դրամը, պարտավորությունները` 153,5 մլրդ ՀՀ դրամը: Բանկի ընդհանուր կապիտալը կազմել է 35,4 մլրդ դրամ:
Moody's Investors Service միջազգային գործակալությունն ընացիկ տարվա սեպտեմբերին Յունիբանկին շնորհել է B2 վարկանիշը, կանխատեսումը` կայուն:

14-11-2017 11:22 5072
Юнибанк успешно завершил выпуск и размещение именных купонных долларовых облигаций с годовой прибылью в размере 5,75%. Объем текущего выпуска составил 5 миллионов долларов. Ставка купонной облигации будет выплачиваться ежеквартально, а погашение облигаций - 11.09.2020. Ожидается, что этот выпуск будет доступен на фондовой бирже NASDAQ OMX Армения.
Напомним, что долларовые облигации Юнибанка включены в список «Абонд» «NASDAQ OMX Армения». Листинг позволяет начать обращение облигаций на фондовой бирже и осуществлять целевые и репо-транзакции.
Предлагая инвестиционные инструменты для общественности, Юнибанк создает дополнительные возможности для прибыльных и долгосрочных сбережений. Большой интерес инвесторов к облигациям и акциям банка подтверждает высокий уровень доверия населения к деятельности банка, а также эффективную и перспективную стратегию Юнибанка.
По данным третьего квартала 2017 года, Юнибанк зафиксировал положительный финансовый результат по всем основным направлениям. Активы банка превысили 189 млрд. драмов, обязательства - 153,5 млрд. драмов. Общий капитал банка составил 35,4 млрд. драмов.
Международное агентство Moody's Investors Service присвоило Юнибанку рейтинг B2 в сентябре этого года, и прогноз стабильный.