14-11-2017 11:22 5071
Յունիբանկը հաջողությամբ ավարտեց 5.75% տարեկան եկամտաբերությամբ դոլարային անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի թողարկման և տեղաբաշխման գործընթացը: Հերթական թողարկման ծավալը կազմեց 5 մլն ԱՄՆ դոլար: Պարտատոմսերի արժեկտրոնային եկամտի վճարումն իրականացվելու է եռամսյակային պարբերականությամբ, իսկ պարտատոմսերի մարումը` 11.09.2020թ.-ին: Նախատեսված է, որ այս թողարկումը ևս կցուցակվի «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ»-ի բորսայում:
Հիշեցնենք, որ Յունիբանկի դոլարային պարտատոմսերը ընդգրկված են «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ»-ի հիմնական (Abond) ցուցակում: Ցուցակումը հնարավորություն է տալիս սկսելու պարտատոմսերի շրջանառությունը բորսայում և իրականացնելու հասցեական և ռեպո գործարքներ:
Ներդրումային գործիքներ առաջարկելով հասարակությանը` Յունիբանկը ստեղծում է խնայողությունների շահավետ և երկարաժամկետ ներդրման լրացուցիչ հնարավորություն: Ներդրողների զգալի հետաքրքրությունը բանկի պարտատոմսերի և բաժնետոմնսերի նկատմամբ փաստում է բանկի գործունեության հանդեպ բնակչության բարձր վստահության և Յունիբանկի արդյունավետ և հեռանկարային ռազմավարության մասին:
2017թ.-ի երրորդ եռամսյակի տվյալներով, Յունիբանկը դրական ֆինանսական արդյունք է գրանցել բոլոր հիմնական ուղղություններով և շարունակել է շահույթի ապահովումը: Բանկի ակտիվները գերազանցել են 189 մլրդ ՀՀ դրամը, պարտավորությունները` 153,5 մլրդ ՀՀ դրամը: Բանկի ընդհանուր կապիտալը կազմել է 35,4 մլրդ դրամ:
Moody's Investors Service միջազգային գործակալությունն ընացիկ տարվա սեպտեմբերին Յունիբանկին շնորհել է B2 վարկանիշը, կանխատեսումը` կայուն:

14-11-2017 11:22 5073
Unibank has successfully completed the issuance and placement of nominal coupon dollar bonds with an annual profit of USD 5,75 %. The volume of the current issue has made $ 5 million. The coupon bond profit will be paid quarterly, and bonds' repayment will be made on 11.09.2020. This release is expected to be available at NASDAQ OMX Armenia stock exchange.
Let's remind that Unibank's dollar bonds are included in the "Abond" list of "NASDAQ OMX Armenia". The listing enables to start the circulation of bonds on the stock exchange and to carry out targeted and repo transactions.
By offering investment tools to the public, Unibank creates additional opportunities for a profitable and long-term savings. The considerable interest of the investors on the bank's bonds and stocks affirms the high trust of the population towards the bank's activities and the efficient and promising strategy of Unibank.
According to the data of the third quarter of 2017, Unibank has recorded a positive financial result in all major directions and has continued its profit. The assets of the bank exceeded 189 billion drams, liabilities - 153.5 billion drams. The bank's total capital made 35.4 billion drams.
Moody's Investors Service international agency has assigned Unibank B2 rating in September of the same year and the forecast is stable.