ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մշակել է «Սուպեր Քարտ» նոր պրոդուկտը, որը տարեկան 0- տոկոսադրույքով վարկային գծով քարտ է:
Հաճախորդը վճարում է միայն վարկի սպասարկման ամսական միջնորդավճարը (վարկային սահմանաչափի 1,4%-ը):
Ըստ բանկի հաղորդագրության` պրոդուկտի գործարկման նպատակն է առավել դյուրին դարձնել և պարզեցնել հաճախորդների վարկային պարտավորությունների մարման գործընթացը՝ չկա անհրաժեշտություն վճարման ենթակա գումարի ամսական հաշվարկի, ճշգրտման: «Սուպեր Քարտը» ստանալու պահին հաճախորդը ստանում է կոնկրետ գումար, որը ենթակա է վճարման ամսական պարբերականությամբ:
«Սուպեր Քարտով» գումարի կանխիկացումը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի և Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկի բանկոմատների միջոցով անվճար է:
«Սուպեր Քարտի» վարկային գծի առավելագույն ժամկետը մինչեւ 2 տարի է, իսկ առավելագույն գումարը՝ հաճախորդի եկամտի մինչեւ վեցապատիկը:
Նոր պրոդուկտով վարկավորման առավելությունները՝
- Վարկային գծի ստացման համար պահանջվում է փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ՝ անձը հաստատող փաստաթուղթ եւ հանրային ծառայությունների համարանիշ (սոցիալական քարտ),
- Վարկի տրամադրման մասին որոշումը կայացվում է բանկի կողմից առավել սեղմ ժամկետներում՝ առավելագույնը 1 աշխատանքային օր,

VTB Bank (Armenia) has developed a new SuperCard product, which is an annual credit card with a 0-percent interest rate.
The customer pays only monthly loan servicing fee (1.4% of the credit limit).
According to the bank's report, the purpose of launching the product is to simplify the repayment process of customers, there is no need for monthly calculation and adjustment of the amount subject to payment. Upon receipt of "SuperCard" the customer receives a certain amount which is subject to monthly payment.
Cash withdrawal by means of ATMs of VTB Bank (Armenia) and ACBA-Credit Agricole Bank is free of charge.
The maximum term of the "SuperCard" credit line is up to 2 years, and the maximum sum - up to six times the customer's income.
The advantages of the new loaning product are:
- The minimum package of documents, passport and public service number (social card) are required for obtaining the credit line;
- The decision to issue a loan is made by the bank within a short period of time, maximum 1 working day,