ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մշակել է «Սուպեր Քարտ» նոր պրոդուկտը, որը տարեկան 0- տոկոսադրույքով վարկային գծով քարտ է:
Հաճախորդը վճարում է միայն վարկի սպասարկման ամսական միջնորդավճարը (վարկային սահմանաչափի 1,4%-ը):
Ըստ բանկի հաղորդագրության` պրոդուկտի գործարկման նպատակն է առավել դյուրին դարձնել և պարզեցնել հաճախորդների վարկային պարտավորությունների մարման գործընթացը՝ չկա անհրաժեշտություն վճարման ենթակա գումարի ամսական հաշվարկի, ճշգրտման: «Սուպեր Քարտը» ստանալու պահին հաճախորդը ստանում է կոնկրետ գումար, որը ենթակա է վճարման ամսական պարբերականությամբ:
«Սուպեր Քարտով» գումարի կանխիկացումը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի և Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկի բանկոմատների միջոցով անվճար է:
«Սուպեր Քարտի» վարկային գծի առավելագույն ժամկետը մինչեւ 2 տարի է, իսկ առավելագույն գումարը՝ հաճախորդի եկամտի մինչեւ վեցապատիկը:
Նոր պրոդուկտով վարկավորման առավելությունները՝
- Վարկային գծի ստացման համար պահանջվում է փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ՝ անձը հաստատող փաստաթուղթ եւ հանրային ծառայությունների համարանիշ (սոցիալական քարտ),
- Վարկի տրամադրման մասին որոշումը կայացվում է բանկի կողմից առավել սեղմ ժամկետներում՝ առավելագույնը 1 աշխատանքային օր,

Банк ВТБ (Армения) разработал новый продукт SuperCard, который является кредитной картой с годовой процентной ставкой 0 %.
Клиент платит только ежемесячную плату за обслуживание кредита (1,4% от кредитного лимита).
Согласно сообщению банка, целью запуска продукта является упрощение процесса погашения клиентов, нет необходимости ежемесячно рассчитывать и корректировать сумму, подлежащую оплате. При получении «SuperCard» клиент получает определенную сумму, которая подлежит ежемесячной оплате.
Выдача наличных денег с помощью банкоматов Банка ВТБ (Армения) и АКБА-Креди Агриколь Банка осуществляется бесплатно.
Максимальный срок кредитной линии «SuperCard» составляет 2 года, а максимальная сумма - шестикратный размер среднего месячного заработка клиента.
Преимущества нового кредитного продукта:
- для получения кредитной линии требуется минимальный пакет документов, паспорт и номер государственной службы (социальная карта);
- решение о выдаче кредита принимается банком в течение короткого периода времени, максимум 1 рабочего дня,