20-11-2017 15:20 2533
Պետական եկամուտների կոմիտեն շարունակում է խրախուսել պարտաճանաչ հարկ վճարողներին: ՊԵԿ նախագահի առաջին տեղակալ Կարեն Բրուտյանը «օրինապահ հարկ վճարող» կարգավիճակը հաստատող հավաստագիր է շնորհել ևս 10 հարկ վճարողի: Դիմում ներկայացրած բիզնեսի 15 ներկայացուցիչներից 5-ը չեն համապատասխանել սահմանված չափանիշներին:
Տարեսկզբից առ այսօր օրինապահ հարկ վճարողի հավաստագրի ստացման դիմում է ներկայացրել 199 տնտեսվարող, 145-ի դիմումը բավարարվել է: Օրինապահ հարկ վճարողի հավաստագիր ստացած տնտեսվարող սուբյեկտների ցանկերը հրապարակված են հարկային մարմնի պաշտոնական կայքում՝ «Հարկային տեղեկատվություն» բաժնի «Հարկ վճարողների վերաբերյալ տեղեկատվական ցանկեր» ենթաբաժնում:

20-11-2017 15:20 2534
Комитет государственных доходов продолжает поощрять налогоплательщиков. Первый заместитель руководителя КГД Карен Брутян уже дал 10 налогоплательщикам сертификат, подтверждающий статус «законопослушного налогоплательщика». Пять из 15 представителей бизнеса не соответствовали установленным критериям.
С начала года до настоящего времени 199 предпринимателей подали заявку на получение сертификата законопослушного налогоплательщика, 145 заявок были удовлетворены. Списки лиц, получивших сертификаты законопослушного налогоплательщика, опубликованы на официальном сайте налогового органа в разделе «Налоговая информация» в подразделе «Информационные бюллетени налогоплательщиков».