Կոնվերս Բանկի՝ ոսկու գրավադրմամբ վարկավորման պորտֆելը տարեսկզբից աճել է 14 տոկոսով և նոյեմբերի 20-ի դրությամբ կազմել է ավելի քան 15 մլրդ դրամ:
Բանկում նշուն են, որ Կոնվերս Բանկի ոսկու գրավադրմամբ վարկավորման պորտֆելի աճը պայմանավորված է նրանով, որ նախ, բանկն այդ վարկատեսակի համար առաջարկում է շուկայում լավագույն վարկավորման պայմաններից մեկը, և, պարբերաբար հանդես է գալիս հաճախորդների համար շահավետ առաջարկներով:
Այժմ գործող ակցիայի շրջանակներում Բանկը հաճախորդներին է առաջարկում ոսկու գնահատված արժեքի մինչև 130 տոկոսի չափով վարկեր: Վարկավորման առավելագույն գումարը 5 մլն դրամ է, առավելագույն ժամկետը 6 ամիս է, տարեկան դրույքաչափը՝ 13-14 տոկոս:
Բանկից հայտնում են, որ այս ակցիայի շրջանակում, սպասարկման ամենամսյա՝ հավելյալ վճարներ չեն նախատեսվում: Արդյունքում, ոսկու գրավով վարկի դիմաց վճարվող փաստացի տոկոսադրույքը ցածր է լինում, քանի որ գանձվում է միայն միանվագ վճար վարկի տրամադրման փուլում:

22-11-2017 14:03 2715
Converse Bank's gold-pledged loan portfolio has grown by 14% from the beginning of the year and has made more than 15bln AMD as of November 20.
It has been noted in the bank that the growth of the lending portfolio of Converse Bank is conditioned by the fact that, first of all, the bank offers one of the best lending terms in the market for this loan and regularly makes favorable offers to customers.
Within the framework of the current action, the Bank offers customers loans up to 130% of the gold value. The maximum loan amount is 5 million AMD, the maximum term is 6 months, the annual rate is 13-14%.
The service says that within the framework of this campaign, monthly extra-fees for the service will not be charged. As a result, the actual interest rate for a gold-pledged loan is low, as only one-time fee is charged at the stage of loan granting.