Կոնվերս Բանկի՝ ոսկու գրավադրմամբ վարկավորման պորտֆելը տարեսկզբից աճել է 14 տոկոսով և նոյեմբերի 20-ի դրությամբ կազմել է ավելի քան 15 մլրդ դրամ:
Բանկում նշուն են, որ Կոնվերս Բանկի ոսկու գրավադրմամբ վարկավորման պորտֆելի աճը պայմանավորված է նրանով, որ նախ, բանկն այդ վարկատեսակի համար առաջարկում է շուկայում լավագույն վարկավորման պայմաններից մեկը, և, պարբերաբար հանդես է գալիս հաճախորդների համար շահավետ առաջարկներով:
Այժմ գործող ակցիայի շրջանակներում Բանկը հաճախորդներին է առաջարկում ոսկու գնահատված արժեքի մինչև 130 տոկոսի չափով վարկեր: Վարկավորման առավելագույն գումարը 5 մլն դրամ է, առավելագույն ժամկետը 6 ամիս է, տարեկան դրույքաչափը՝ 13-14 տոկոս:
Բանկից հայտնում են, որ այս ակցիայի շրջանակում, սպասարկման ամենամսյա՝ հավելյալ վճարներ չեն նախատեսվում: Արդյունքում, ոսկու գրավով վարկի դիմաց վճարվող փաստացի տոկոսադրույքը ցածր է լինում, քանի որ գանձվում է միայն միանվագ վճար վարկի տրամադրման փուլում:

22-11-2017 14:03 2714
По состоянию на 20 ноября портфель кредитования под залог золота Конверс Банка увеличился на 14% и составил более 15 млрд драмов.
В банке отметили, что рост кредитного портфеля Конверс Банка обусловлен тем, что, банк предлагает один из лучших условий кредитования по данному кредиту на рынке и регулярно делает выгодные предложения своим клиентам.
В рамках текущей акции, Банк предлагает клиентам кредиты до 130% от стоимости золота. Максимальная сумма кредита составляет 5 млн. драмов, максимальный срок - 6 месяцев, годовая ставка - 13-14%.
Служба говорит, что в рамках данной акции ежемесячные дополнительные сборы за услугу не будут взиматься. В результате фактическая процентная ставка по заложенному золотом кредиту низкая, так как взимается только единоразовая плата на этапе предоставления кредита .