25-11-2017 15:52 3259
Մոսկվայում 3 տարի աշխատելուց հետո Կիլիկիա բիզնես-ակումբը Երևանում բացել է մասնաճյուղ: Այն բիզնեսմենների համար նոր հարթակ է շփումներ, քննարկումներ և համատեղ ծրագրեր իրականացնելու համար:
Կիլիկիա բիզնես ակումբի հիմնադիր Նվեր Սարգսյանի խոսքով` իրենց ակումբին այս պահին անդամակցում է 180 գործարար, որոնց 80 տոկոսը ռուսաստանահայերն են` էներգետիկ, ՏՏ, բանկային, ապահովագրության, բժշկության, նաև առևտրի ոլորտների ներկայացուցիչեր են, որոնց տարեկան շրջանառությունը գերազանցում է 700 միլիոն դոլարը:
Ն. Սարգսյանը տեղեկացրեց նաև, որ առաջիկայում իրենք մտադիր են մասնաճյուղեր կբացեն նաև Իրանում և Լոնդոնում: Այսօր նրանք նաև գործակցության համաձայնագիր են կնքել Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի հետ:

Having worked for three years in Moscow, Cilicia Business Club opened a branch in Yerevan. It is a new platform for business people to engage in contacts, discussions and joint projects.
According to the founder of the Cilician business club, Nver Sargsyan, currently, 180 businessmen are members of their club, of which 80% are Armenians who live in Russian – representatives from energy, IT, banking, insurance, medicine, and trade sectors, whose annual turnover exceeds $ 700 million.
N. Sargsyan also said that in the near future they intend to open branches in Iran and London. Today they have also signed a partnership agreement with the Armenian Development Fund.