25-11-2017 15:52 3259
Մոսկվայում 3 տարի աշխատելուց հետո Կիլիկիա բիզնես-ակումբը Երևանում բացել է մասնաճյուղ: Այն բիզնեսմենների համար նոր հարթակ է շփումներ, քննարկումներ և համատեղ ծրագրեր իրականացնելու համար:
Կիլիկիա բիզնես ակումբի հիմնադիր Նվեր Սարգսյանի խոսքով` իրենց ակումբին այս պահին անդամակցում է 180 գործարար, որոնց 80 տոկոսը ռուսաստանահայերն են` էներգետիկ, ՏՏ, բանկային, ապահովագրության, բժշկության, նաև առևտրի ոլորտների ներկայացուցիչեր են, որոնց տարեկան շրջանառությունը գերազանցում է 700 միլիոն դոլարը:
Ն. Սարգսյանը տեղեկացրեց նաև, որ առաջիկայում իրենք մտադիր են մասնաճյուղեր կբացեն նաև Իրանում և Լոնդոնում: Այսօր նրանք նաև գործակցության համաձայնագիր են կնքել Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի հետ:

Проработав три года в Москве, бизнес-клуб «Киликия» открыл филиал в Ереване. Это новая платформа для деловых людей, Для общения, проведения дискуссий и совместных проектов.
По словам основателя бизнес-клуба «Киликия», Нвер Саргсян, в настоящее время членами их клуба являются 180 бизнесменов, из которых 80% составляют армяне, которые живут в России и являются представителями разных секторов: энергетики, информационных технологий, банковского дела, страхования, медицины и торговли, годовой оборот которых превышает 700 миллионов долларов.
Н. Саргсян также сказал, что в ближайшем будущем они намерены открыть филиалы в Иране и Лондоне. Сегодня они также подписали соглашение о партнерстве с Армянским фондом развития