06-12-2017 10:20 3597
ՅՈՒՆԻՍՏՐԻՄ Փոխանցումներ բջջային հավելվածի օգնությամբ կարելի է արագ և հարմարավետ կատարել դրամական փոխանցումներ իրական ժամանակի ռեժիմով դեպի Ռուսաստան, ԱՊՀ երկրներ և Վրաստան, ինչպես նաև Հեռավոր արտասահմանի երկրներ` օգտագործելով ցանկացած բանկի կողմից թողարկված VISA, Mastercard/Maestro, ՄԻՐ քարտերը և վճարելով կանխիկ ՅՈՒՆԻՍՏՐԻՄ դրամական փոխանցումների միջազգային վճարային համակարգի գրասենյակներում, հաղորդում է Յունիբանկի մամուլի ծառայությունը։
ՅՈՒՆԻՍՏՐԻՄ Փոխանցումներ հավելվածը կոչված է առավելագույնս դյուրացնել ՅՈՒՆԻՍՏՐԻՄ համակարգով բանկային քարտերից գումար փոխանցելու ընթացակարգը։ Հավելվածը թույլ է տալիս պահպանել մի քանի բանկային քարտերի տվյալներ, կազմել փոխանցումները ստացողների հարմար ցուցակներ, ծանոթանալ գործառնությունների պատմությանը և կատարված փոխանցումների ակտուալ կարգավիճակին։ Փոխանցման կատարման մասին օգտատերը տեղեկանում է push ծանուցման միջոցով։
«Հավելվածը ստեղծելից փորձել ենք հաշվի առնել ֆինանսական ոլորտի հիմնական բջջային միտումները և ստեղծել հաճախորդի համար առավելագույնս հարմար ու անվտանգ հավելված։ Օգտատերերին հասանելի է հավելվածում ավտորիզացիայի ծառայությունը մատնահետքի միջոցով, գեոլոկացիայի ծառայությունը, որը ցույց կտա, թե որտեղ են գտնվում ՅՈՒՆԻՍՏՐԻՄ–ի մոտակա գրասենյակները, որտեղ կարելի է ստանալ փոխանցումը, հնարավորություն կա նաև իրար կապել մի քանի բանկային քարտեր, իմանալ, թե որ փուլում է գտնվում փոխանցումը և այլ ժամանակակից հնարավորություններ։ Հավելվածի ինտերֆեյսը հասանելի է ռուսերեն և անգլեներով լեզուներով։ Այս հավելվածը ՅՈՒՆԻՍՏՐԻՄ կայքից առցանց փոխանցումների զարգացման շարունակությունն է»,- նշել է «ՅՈՒՆԻՍՏՐԻՄ» առևտրային բանկ բաժնետիրական միության նախագահ Կիրիլ Պալչունը։
Բջջային հավելվածը ՅՈՒՆԻՍՏՐԻՄ առցանց ծառայության զարգացման հաջորդ քայլն է, որն ավելացնում է ծառայության որակն ու հարմարավետությունը հաճախորդների համար։ Հավելվածի միջոցով փոխանցում հնարավոր է կատարել 23 երկիր։ Փոխանցված գումարը կարելի է ստանալ ՅՈՒՆԻՍՏՐԻՄ–ի կամ երկրում գործող գործընկերների գրասենյակում փոխանցումից անմիջապես հետո։
Ավելի ուշ կհամալրվի փոխանցումներ ուղարկելու երկրների ցանկը։ Առաջիկայում նախատեսվում է հավելվածում ավելացնել նոր ֆունկցիաներ, որոնք պահանջված են համակարգի հաճախորդների կողմից։

С помощью мобильного приложения «Переводы Юнистрим» вы можете быстро и удобно совершать денежные переводы в Россию, страны СНГ и Грузию, а также в страны дальнего зарубежья, используя карты VISA, Mastercard / Maestro, MIR, выпущенные любым банком, и оплачивать наличными в международных офисах системы денежных переводов Юнистрим, сообщает пресс-служба Юнибанка.
Приложение «Переводы Юнистрим» предназначено для максимизации процедуры перевода денег с банковских карт через Юнистрим. Приложение позволяет сохранять данные с нескольких банковских карт, делать удобные списки получателей, знакомиться с историей транзакций и текущим статусом переводов. Пользователь о передаче информируется посредством push- уведомления.
«Мы попытались рассмотреть основные тенденции в сфере финансов и создать наиболее подходящее и безопасное приложение для клиента. Пользователи могут получить доступ к службе авторизации с помощью отпечатка пальца, служба геолокации покажет где находятся ближайшие офисы Юнистрим для получения перевода, есть возможность подключить несколько банковских карт, чтобы узнать, где находится перевод, и другие современные возможности. Интерфейс приложения доступен на русском и английском языках. Это приложение является продолжением онлайн-трансферов с веб-сайта Юнистрим », - сказал Кирилл Пальчун, президент коммерческого банка Юнистрим.
Мобильное приложение - это следующий шаг в развитии онлайн-сервиса Юнистрим, который добавляет качество обслуживания и комфорт для клиентов. С помощью приложения можно отправить деньги в 23 страны. Перечисленные деньги могут быть получены сразу же после передачи через Юнистрим или его партнерские офисы.
Позже будет добавлен список стран для отправки переводов. В ближайшем будущем планируется добавить новые функции в придожении, которые востребованны пользователями системы.