ՀՀ ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանը մասնակցել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի միջազգային օրվան նվիրված միջոցառմանն ու մրցանակաբաշխությանը։ Հակակոռուպցիոն պայքարի ոլորտում արդյունավետ համագործակցության համար ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը ստացել է շնորհակալագիր։
Նախարար Արամյանը շնորհակալություն է հայտնել մրցանակի համար և նշել, որ այն անչափ պարտավորեցնող է և կնպաստի քաղհասարակության կառույցների հետ ավելի սերտ համագործակցությանն այս ոլորտում։
«Այս մրցանակը ՀՀ ֆինանսների նախարարության թիմային աշխատանքի արդյունքն է։ Մենք համոզված ենք, որ այն մեխանիզմները, որոնք մենք մշակել ու ներդրել ենք կոռուպցիայի կանխարգելման համար, արդյունավետ են և պատրաստ ենք դրանք կատարելագործել», - ասել է Վարդան Արամյանը։
Ֆինանսների նախարարի խոսքով՝ իր ղեկավարած գերատեսչությունը խիստ կարեւորում է կոռուպցիայի դեմ պայքարը և գործուն քայլեր է ձեռնարկում այդ ուղղությամբ՝ ապահովելով թե՛ գործունեության թափանցիկությունը եւ թե՛ շահերի բախման ինստիտուտների առկայությունն ու կիրառությունը։

11-12-2017 10:32 3330
Министр финансов Армении Вардан Арамян принял участие в церемонии награждения, посвященной Международному дню борьбы с коррупцией. Министерство финансов РА получило благодарственное письмо за эффективное сотрудничество в области борьбы с коррупцией.
Министр Арамян поблагодарил за эту награду и отметил, что данная награда их очень обязывает и будет способствовать более тесному сотрудничеству с организациями гражданского общества в этой области.
«Эта награда является результатом командной работы Министерства финансов РА. Мы убеждены, что механизмы, которые мы разработали и внедряем для предотвращения коррупции, эффективны, и мы готовы их улучшить», - сказал Вардан Арамян.
По словам министра финансов, возглавляемое им ведомство придает большое значение борьбе с коррупцией и предпринимает активные шаги в этом направлении, обеспечивая прозрачность деятельности, а также существование и применение конфликтов интересов.