ՀՀ ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանը մասնակցել է կոռուպցիայի դեմ պայքարի միջազգային օրվան նվիրված միջոցառմանն ու մրցանակաբաշխությանը։ Հակակոռուպցիոն պայքարի ոլորտում արդյունավետ համագործակցության համար ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը ստացել է շնորհակալագիր։
Նախարար Արամյանը շնորհակալություն է հայտնել մրցանակի համար և նշել, որ այն անչափ պարտավորեցնող է և կնպաստի քաղհասարակության կառույցների հետ ավելի սերտ համագործակցությանն այս ոլորտում։
«Այս մրցանակը ՀՀ ֆինանսների նախարարության թիմային աշխատանքի արդյունքն է։ Մենք համոզված ենք, որ այն մեխանիզմները, որոնք մենք մշակել ու ներդրել ենք կոռուպցիայի կանխարգելման համար, արդյունավետ են և պատրաստ ենք դրանք կատարելագործել», - ասել է Վարդան Արամյանը։
Ֆինանսների նախարարի խոսքով՝ իր ղեկավարած գերատեսչությունը խիստ կարեւորում է կոռուպցիայի դեմ պայքարը և գործուն քայլեր է ձեռնարկում այդ ուղղությամբ՝ ապահովելով թե՛ գործունեության թափանցիկությունը եւ թե՛ շահերի բախման ինստիտուտների առկայությունն ու կիրառությունը։

RA Minister of Finance Vardan Aramyan participated in the event and award ceremony dedicated to the International Anti-Corruption Day. The RA Ministry of Finance received a letter of gratitude for effective cooperation in the field of anti-corruption.
Minister Aramyan thanked for the award and noted that it is extremely binding and will promote closer cooperation with civil society organizations in this area.
"This award is a result of the team work of the RA Ministry of Finance. We are convinced that the mechanisms we have developed and implement for the prevention of corruption are effective and we are ready to improve them, "said Vardan Aramyan.
According to the Minister of Finance, the agency, which is headed by him, attaches great importance to the fight against corruption and takes active steps in that direction, ensuring the transparency of the activity and the existence and application of institutes of interest conflict.