15-12-2017 16:48 2398
Ամփոփվել են ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի և Գերմանիայի բնության պահպանության միության (NABU) կողմից համատեղ իրականացվող «Օրգանական գյուղատնտեսական զարգացում» 2017-2018 ծրագրի մրցույթի արդյունքները։
Մրցույթի արդյունքների ամփոփման ընթացքում առավելություն է տրվել մասնակից այն կազմակերպություններին, որոնց սերտիֆիկացման պարագայում ավելի մեծ է արտադրանքի արտահանման հնարավորությունըև որոնք օրգանական սերտիֆիկացում ստանալուց հետո նախատեսում են նոր աշխատատեղերի ստեղծում, ինչպես նաև հաշվի է առնվել կազմակերպությունների սահմանամերձ համայնքներում աշխատելու հանգամանքը։
Ծրագրին դիմած ավելի քան 70 տնտեսվարողներից մրցույթի արդյունքում հաղթող են ճանաչվել 15-ը։
Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման ամենամյա ծրագիրն իրականացվում է 2015թ-ից։
Ծրագրի շրջանակում օրգանական սերտիֆիկացում են ստացել 30 տնտեսվարող։ Գերմանացի մասնագետների աջակցությամբ յուրաքանչյուր տարի իրականացվել է ծրագրի շահառուների վերապատրաստում։ Պայմանավորված մրցույթում հաղթող ճանաչվելու և BIO արտադրության ոլորտում գործունեության ծավալմամբ՝ արդեն իսկ ստեղծվել է ավելի քան 50 նոր աշխատատեղ։
Միայն 2017- 2018 ծրագրի արդյունքում նախատեսվում է 70 նորաշխատատեղի ստեղծում։
Օրգանական գյուղատնտեսության զարգացման ծրագիրն իրականացվում է ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ Բանկի հաճախորդների համար։

15-12-2017 16:48 2219
Подведены итоги проекта 2016-2018 года «Органическое сельскохозяйственное развитие», совместно реализованного АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ Банком и Немецким обществом охраны природы (НАБУ).
В ходе подведения итогов конкурса тем участвующим компаниям было предоставлено преимущество, в случае их сертификации, у которых больше возможности экспорта товаров, и после получения органической сертификации, создадут новые рабочие места, а также учитывали факт работы этих организаций в пограничных сообществах.
Из более чем 70 предпринимателей, подавших заявку на участие в программе, 15 получили награды.
Годовая программа развития органического сельского хозяйства реализуется с 2015 года.
В рамках программы 30 бизнесменов получили органическую сертификацию. При поддержке немецких специалистов каждый год бенефициары проекта проходили подготовку. Благодаря этому конкурсу и деятельности BIO, уже создано более 50 новых рабочих мест.
Только в 2017-2018 годах будет создано 70 новых рабочих мест.
Проект «Развитие органического сельского хозяйства» реализуется для клиентов АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ БАНК.