15-12-2017 17:42 2886
Հայաստանի վերականգնվող էներգետիկայի և էներգախնայողության Հիմնադրամը և Կոնվերս Բանկը ստորագրել են գործակցության պայմանագիր, որի շրջանակում կիրականացվեն ինչպես Համայնքային նշանակության էներգաարդյունավետ, այնպես էլ Հայաստանում չգազաֆիկացված համայնքների էներգաարդյունավետության բարձրացման ծրագրեր:
Բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից հայտնում են, որ ծրագրի նպատակն է Հայաստանի համայնքներում ֆինանսական կազմակերպությունների միջոցով բարձրացնել էներգաարդյունավետության մակարդակը և ֆինանսավորել ներդրումները մաքուր էներգիայի ոլորտում:
Ծրագիրը ներկայացնելու նպատակով Հիմնադրամում տեղի է ունեցել աշխատանքային հանդիպում, որին մասնակցել են Հիմնադրամի, Հայաստանում վերականգնվող էներգետիկայի ոլորտի շահագրգիռ կազմակերպությունների և Կոնվերս Բանկի ներկայացուցիչները: Հանդիպման մասնակիցները տեղեկացել ծրագրի մասնակցության հնարավորություններին և ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ հետագա համագործակցության վերաբերյալ:

Фонд возобновляемой энергетики и энергоэффективности Армении и Конверс Банк подписали соглашение о партнерстве, в рамках которого будут реализованы проекты по повышению энергоэффективности, имеющие значение для Сообщества, а также программы повышения энергоэффективности для негазифицированных сообществ в Армении.
Целью проекта является повышение энергоэффективности через финансовые организации в общинах Армении и финансирование инвестиций в сектор чистой энергетики, сообщает отдел по связям с общественностью банка.
В Фонде состоялось рабочее совещание для презентации проекта, в котором приняли участие представители Фонда, возобновляемой энергетики Армении и Конверс Банка. Участники встречи узнали о возможностях программы и договорились о дальнейшем сотрудничестве.