19-12-2017 11:02 2579
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Վերականգնման վարկերի բանկի (KfW) տարածաշրջանային տնօրեն Օլաֆ Զիմելկայի գլխավորած պատվիրակությանը, որին հաջորդել է համագործակցության վերաբերյալ համաձայնագրերի ստորագրումը:
Ստորագրվել են գործակցության վերաբերյալ փաստաթղթեր՝ Հայաստանի Հանրապետության և Վերականգնման վարկերի բանկի միջև «Գյուղատնտեսական ապահովագրության սխեմայի աջակցման ծրագրի» վերաբերյալ դրամաշնորհային համաձայնագիրը (5,3 մլն եվրո) և «Ջրային ռեսուրսների համալիր կառավարում/Ախուրյան գետ I» ծրագրի 2-րդ փուլի համար նախատեսվող վարկային համաձայնագիրը (18,5 մլն եվրո):

Prime Minister Karen Karapetyan received the delegation led by Regional Director of the Renovation Credit bank (KfW), Olaf Zimelka, followed by signing of cooperation agreements.
The partnership agreement was signed between the Republic of Armenia and the Renovation Credit Bank on the Grant Agreement for the Agricultural Insurance Scheme Support Program (€ 5.3 million) and the Loan Agreement for the 2nd Phase of the Integrated Water Resources Management / Akhuryan River I Program (18.5 million euros).