22-12-2017 17:07 1723
ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ 2017թ.-ի դեկտեմբերի 21-ից հրապարակային առաջարկի միջոցով սկսել է տեղաբաշխել 1 մլրդ ՀՀ դրամ ընդհանուր ծավալով, տարեկան 9,2 % եկամտաբերությամբ, արժեկտրոնային, ոչ փաստաթղթային պարտատոմսեր՝ 30 ամիս շրջանառության ժամկետով։ Մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը կազմելու է 100,000 ՀՀ դրամ։
Մեկ ներդրողը կարող է ձեռք բերել նվազագույնը՝ 5, իսկ առավելագույնը՝ 2,000 պարտատոմս։ Պարտատոմսերի տեղաբաշխումն ավարտվելու է ոչ ուշ, քան 2018 թվականի փետրվարի 21-ը։
«Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորելու մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն՝ բանկի թողարկած անվանական պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ և երաշխավորված են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամ»-ի կողմից:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման համար ներդրողները պետք է լրացնեն և ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿ ներկայացնեն պարտատոմսերի ձեռքբերման հայտերը։

АКБА-КРЕДИТ АГРИКОЛЬ БАНК 21 декабря 2017 года начал размещение купонных облигаций через публичное предложение общим объемом 1 млрд. драмов с доходностью 9,2% годовых и сроком обращения 30 месяцев. Номинальная стоимость одной облигации составит 100 000 драмов.
Каждый инвестор может приобрести не менее 5 и не более 2000 облигаций. Размещение облигаций будет завершено не позднее 21 февраля 2018 года.
В соответствии с Законом Республики Армения «О гарантировании возмещения банковских вкладов физических лиц» средства, привлеченные номинальными облигациями Банка, считаются гарантированными банковскими депозитами и гарантируются Фондом гарантирования вкладов.