Ինեկոբանկը ներկայացրել է InecoMobile բանկային հավելվածի հերթական թարմացումը, որտեղ արդեն հասանելի է 24/7 ռեժիմով օնլայն տրամադրվող 1 Click վարկատեսակը:
Վարկը տրամադրվում է հաշված վայրկյանների ընթացքում, անկախ հաճախորդի գտնվելու վայրից: Հաճախորդները հնարավորություն ունեն ինքնուրույն փոփոխել վարկի գումարը՝ առաջարկված սահմանաչափի շրջանակում, ընտրել իրենց հարմար վճարման օրն ու վարկի ժամկետը։
Ըստ բանկի հաղորդագրության` հավելվածի թարմացված տարբերակում արդեն հասանելի է գաղտնաբառի փոխարեն մատնահետքով (fingerprint) հավելված մուտք գործելու հնարավորությունը, ինչն աննախադեպ է հայկական ֆինանսական հավելվածների ոլորտում: Ըստ բանկի հաճախորդների շրջանում կատարված վերջին հարցման՝ մատնահետքով հավելված մուտք գործելու հնարավորությունը ամենացանկալի թարմացումներից մեկն էր:
«Մեզ համար առաջնային է սպասարկման որակի անընդհատ բարելավումը՝ լինի դա մասնաճյուղերում, թե օնլայն եղանակով։ Նոր հնարավորությունների ավելացումներն InecoMobile-ում ուղղված են օնլայն տարբերակով ավելի հարմարավետ սպասարկմանը։ Մեր հաճախորդները կարող են մուտք գործել իրենց InecoMobile համակարգը պարզապես մատնահետքով, և ստանալ մինչև 1,500,000 ՀՀ դրամ վարկ մեկ քլիքով ցանկացած վայրից, ցանկացած օր ու ժամ»,- ասել է Ինեկոբանկի զարգացման գծով տնօրեն Արեն Նալթակյանը:
«Արդեն 21 տարի է՝ Ինեկոբանկը մատուցում է բարձրորակ բանկային ծառայություններ եւ սպասարկում ավելի քան 400 հազ. հաճախորդ՝ բանկի 24 մասնաճյուղերում: Ինեկոբանկը բանկային ծառայությունների մատուցումը հասցրել է բոլորովին այլ` բարձր մակարդակի թվային տեխնոլոգիաների ներդրման եւ զարգացման շնորհիվ»,- ընդգծել են բանկում:
Որպես վերոնշյալի ապացույց՝ Ինեկոբանկում ներկայացրել են հետեւյալ փաստերը՝
-2009-ին բանկն առաջինը Հայաստանում ներդրել է «Ապառիկ տեղում» ծրագիրը, որն ապրանքի ապառիկ գնման գործընթացը 3-4 օրից կրճատել է մինչեւ մի քանի րոպե,
-2012-ին առաջիններից մեկն է ներդրել օնլայն բենքինգ ծրագիրը, որն ապահովում է գործարքների կատարումը 24/7 ռեժիմով,
-2014-ին ստեղծել է InecoMobile հավելվածը, որն ունի ամենաշատ ներբեռնումները ֆինանսական հավելվածների շարքում:

Инекобанк представил регулярное обновление банковского приложения InecoMobile, где доступен кредит «1 клик» в режиме 24/7 онлайн.
Кредит предоставляется за считанные секунды, независимо от того, где находится клиент. Клиенты могут самостоятельно изменить размер кредита в пределах предлагаемого лимита, выбрать соответствующую дату платежа и срок кредита.
Согласно отчету банка, обновленная версия приложения уже имеет возможность доступа к отпечаткам пальцев вместо пароля, что является беспрецедентным в финансовых приложениях Армении. Согласно недавнему опросу клиентов Банка, возможность доступа к приложению с помощью отпечатков пальцев было одним из самых желанных обновлений.
«Для нас важно постоянно улучшать качество наших услуг, будь то в филиалах или в Интернете. Новые функции делают онлайн-службу InecoMobile более доступной . Наши клиенты могут получить доступ к своей системе InecoMobile с помощью отпечатка пальца и получить кредит до 1 500 000 драмов , где угодно, в любой день и время », - сказал директор по развитию Инекобанка Арен Налтакян.
«В течение 21 года« Инекобанк »предоставлял высококачественные банковские услуги и обслуживал более 400 000 клиентов в 24 филиалах банка.« Инекобанк» смог улучшить банковские услуги за счет внедрения и развития высокотехнологичных цифровых технологий», сообщил банк.
В подтверждение этого, Инекобанк представил следующие факты:
- В 2009 году Банк первым в Армении представил программу «Кредит на месте», которая сократила покупку продукта с 3-4 дней до нескольких минут,
В 2012 году он стал одним из первых банков, который начал онлайн-банковскую программу, обеспечивающую транзакции в режиме 24/7,
В 2014 году он создал приложение InecoMobile, которое является самым загружаемым финансовым приложением.