Կառավարությունը «Դատա Քյուբ» ընկերությանն «Ալյանս» ազատ տնտեսական գոտում շահագործողի թույլտվություն տրամադրեց:
ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի տեղակալ Տիգրան Խաչատրյանը նշեց, որ ընկերությունը նախատեսում է ազատ տնտեսական գոտում ստեղծել ժամանակակից տվյալների կենտրոն: Ներդրումների ծավալը կազմելու է 50 մլն դոլար: «Առաջին տարում կստեղծվի 10 նոր աշխատատեղ՝ միջին 200 հազար դրամ աշխատավարձով, 5-րդ տարում աշխատատեղերի քանակը կգերազանցի 60-ը: Արտահանման ծավալները կկազմեն շուրջ 7,5 դոլար, իսկ 5-րդ տարում ավելի քան 25 մլն դոլար: Արտահանման ուղղություններն են լինելու՝ ԱՄՆ, Անգլիա, Կիպրոս, Լատվիա, Վրաստան, Իսրայել, հետագայում նաեւ ԵԱՏՄ երկրներ»,- ասաց փոխնախարարը:

28-12-2017 14:54 2940
The government has granted "Data Cube" Company a permit for exploitation on the Alliance Free Economic Zone.
Tigran Khachatryan, RA Deputy Minister of Economic Development and Investments, noted that the company plans to create a modern data center in the free economic zone. The volume of investments will make $ 50 million. "In the first year, 10 new jobs will be created, with an average salary of 200 thousand drams, in the 5th year the number of jobs will exceed 60. Export volumes will make about $ 7.5, and in the 5th year more than $ 25 million. The export directions will be USA, England, Cyprus, Latvia, Georgia, Israel, and later to the EEU countries, "the deputy minister said.