28-12-2017 19:07 15529
Մինչև անցնող տարին ամփոփում է իր պտույտն ու թևակոխում նոր փուլ, HSBC Բանկ Հայաստանն ու Հայ օգնության ֆոնդը (ՀՕՖ) միավորեցին ջանքերը, որպեսզի օգնեն Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերի փոքրիկներին իրականացնել իրենց Ամանորի ցանկությունները:
Ըստ Բանկի մամուլի ծառայության, Նոր Տարուն ընդառաջ բանկի աշխատակիցները մոտ 400 խաղալիք ու այլ նվերներ փոխանցեցին սահմանամերձ ութ համայնքներում (Վերին Ծաղկավան, Չինչին, Նավուր, Տավուշ, Վերին Կարմրաղբյուր, Նորաշեն, Արծվաբերդ, Այգեձոր) ապրող երեխաներին` որպես ներդրում իրենց կողմից համայնքների կայուն զարգացման գործում:
Աղբյուրի համաձայն, Ձմեռ պապը հատուկ նվերներ էր պատրաստել նաև այն փոքրիկների համար, ովքեր գալիք տարի առաջին անգամ ոտք կդնեն դպրոց: Խաղալիքներից բացի, HSBC-ի աշխատակիցները դպրոցական պայուսակներ ու գրենական պիտույքներ նվիրեցին բոլոր 5 տարեկան երեխաներին:
«HSBC-ն իր գործունեության ընթացքում մշտապես ներգրավված է եղել կայուն զարգացմանը նպաստող ծրագրերում: «Խաղալիքների հավաք» նախաձեռնությունը համայնքներին ուղղված աջակցության ծրագրերից մեկն է միայն, որին մեր թիմը պատրաստակամորեն աջակցում է : Հուսով եմ՝ կարողացանք Ամանորին ընդառաջ ուրախացնել Տավուշի մարզում ապրող երեխաներին»,-ասում է HSBC Բանկ Հայաստանի գլխավոր գործադիր տնօրեն Փոլ Էդգարը:
Նշենք, որ Toy Drive- ի նախաձեռնությունը HSBC Բանկը իրականացվել է 2007 թվականից, «Երիտասարդական հնարավորություններ» ծրագրի շրջանակներում: Այդ նախաձեռնությունն իրականացնելու համար 2016-ից մինչև 2018 թվականը Բանկն ամբողջ աշխարհում բարեգործությամբ զբաղվող ընկերություններին ուղղել է մոտ 9 մլն դոլար, օգնելով խոցելի երիտասարդույանը:

HSBC Банк Армения и Армянский фонд поддержки (FAR) объединили усилия, чтобы помочь детям из приграничных сел Тавушского района реализовать свои новогодние пожелания.
По информации пресс-службы Банка, в канун Нового года сотрудниками Банка было передано около 400 игрушек и других подарков детям, проживающим в восьми пограничных сообществах (Верин Цахкаван, Чинчин, Навур, Тавуш, Верин Кармрахбюр, Норашен, Арцваберд, Айгедзор), сделая свой вклад в устойчивое развитие общин.
По словам источника, Дед Мороз также подготовил специальные подарки для тех, кто впервые пойдет в школу в следующем году. В дополнение к игрушкам сотрудники HSBC подарили школьные сумки и канцелярские принадлежности всем 5-летним детям.
«HSBC всегда участвовал в проектах устойчивого развития. Инициатива по сборке игрушек - одна из поддерживаемых сообществом программ, которые наша команда готова поддержать. Надеюсь, мы смогли поднять настроение детей, живущих в Тавушском районе в канун Нового года, - говорит Пол Эдгар, главный исполнительный директор HSBC Банка.
Инициатива Toy Drive реализуется HSBC Банком с 2007 года в рамках программы «Возможности для молодежи». С 2016 по 2018 год Банк направил около 9 миллионов долларов благотворительным компаниям по всему миру, чтобы помочь уязвимым молодым людям.