08-01-2018 16:49 3054
Տաջիկստանի կառավարությունը հանձնարարել է համապատասխան գերատեսչություններին անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել Հայաստանի հետ օդային հաղորդակցություն հաստատելու ուղղությամբ:
Հայաստանի և Տաջիկստանի կառավարությունների միջև օդային հաղորդակցության վերաբերյալ համաձայնագիր ստորագրվել էր 2017 թվականի հունիսի 14-ին, ինչի իրագործման համար էլ Տաջիկստանի տրանսպորտի նախարարությունն ու այլ գերատեսչություններ պետք է իրագործեն անհրաժեշտ քայլեր:
Արտաքին հարաբերությունների նախարարությանը հանձնարարվել է հաստատված կարգով հայկական կողմին տեղեկացնել տաջիկական ներպետական գործընթացների իրականացման մասին, որոնք անհրաժեշտ են նշյալ համաձայնագիրը ուժի մեջ մտցնելու համար:

The Tajik Government has instructed the relevant departments to take necessary steps to establish air communication with Armenia.
The agreement on air communication between the governments of Armenia and Tajikistan was signed on June 14, 2017, and the Ministry of Transport of Tajikistan and other agencies should take the necessary steps to implement it.
The Ministry of Foreign Affairs was instructed to inform the Armenian side about the implementation of the national domestic processes necessary for the entry into force of the agreement.