08-01-2018 16:49 3054
Տաջիկստանի կառավարությունը հանձնարարել է համապատասխան գերատեսչություններին անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել Հայաստանի հետ օդային հաղորդակցություն հաստատելու ուղղությամբ:
Հայաստանի և Տաջիկստանի կառավարությունների միջև օդային հաղորդակցության վերաբերյալ համաձայնագիր ստորագրվել էր 2017 թվականի հունիսի 14-ին, ինչի իրագործման համար էլ Տաջիկստանի տրանսպորտի նախարարությունն ու այլ գերատեսչություններ պետք է իրագործեն անհրաժեշտ քայլեր:
Արտաքին հարաբերությունների նախարարությանը հանձնարարվել է հաստատված կարգով հայկական կողմին տեղեկացնել տաջիկական ներպետական գործընթացների իրականացման մասին, որոնք անհրաժեշտ են նշյալ համաձայնագիրը ուժի մեջ մտցնելու համար:

Правительство Таджикистана поручило соответствующим департаментам предпринять необходимые шаги для установления воздушного сообщения с Арменией.
Соглашение о воздушном сообщении между правительствами Армении и Таджикистана было подписано 14 июня 2017 года, и Министерству транспорта Таджикистана и другим ведомствам необходимо предпринять необходимые шаги для его реализации.
Министерству иностранных дел было поручено информировать армянскую сторону об осуществлении таджикских внутригосударственных процессов, необходимых для вступления в силу соглашения.