Արարատբանկը գերմանական DEG-Deutsche Investitions- und Entwicklungsgesellschaft mbH գերմանական ներդրումային կազմակերպության հետ $10 մլն ծավալով վարկի ներգրավման պայմանագիր է կնքել:
Այս վարկը, ըստ բանկի հաղորդագրության, թույլ կտա Արարատբանկին ավելացնել փոքր և միջին ձեռնարկությունների ֆինանսավորումը և տրամադրել երկարաժամկետ ռեսուրսներ: Վարկային միջոցներից $1 մլն կուղղվի Հայաստանում գործող գերմանական ընկերություններին:
DEG գերմանական ներդրումային կազմակերպությունը KfW բանկային խմբի անդամ է և ֆինանսավորում է զարգացող, ինչպես նաև անցումային շրջանում գտնվող երկրներում մասնավոր ընկերությունների ներդրումները:

Араратбанк подписал кредитное соглашение на сумму 10 млн долларов с немецкой инвестиционной компанией DEG-Deutsche Investitions- und Entwicklungsgesellschaft mbH.
Этот кредит, согласно отчету банка, позволит Араратбанку увеличить финансирование малых и средних предприятий и предоставить долгосрочные ресурсы. $ 1 млн от кредитных средств будут направлены немецким компаниям, действующим в Армении.
Немецкая инвестиционная организация DEG является членом банковской группы KfW и финансирует частные компании в развивающихся странах.