11-01-2018 13:11 11972
Կառավարությունը հավանություն է տվել «Պարկ գրուպ» ԱՊԸ կողմից ներկայացված հանգստի և ժամանցի կենտրոն ստեղծելու 22 միլիոն դոլարի ներդրումային ծրագրին: Երևանի քաղաքապետին առաջարկվել է Մոնթե Մելքոնյան փողոցին հարակից տարածքում գտնվող 27,66 հեկտար պետական սեփականություն հանդիսացող անտառային ֆոնդի հողերի նպատակային նշանակության փոխադրումը հատուկ պահպանվող տարածքների հողերի նպատակային նշանակության:
Հողամասը առանց մրցույթի, վարձակալության իրավունքով, 99 տարի ժամկետով տրամադրվել է «Պարկ գրուպ» ընկերությանը, որը պատկանում է ԱԺ նախկին պատգամավոր Գարեգին Նուշիկյանին:
Ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է հիմնել տարածաշրջանում նմանատիպը չունեցող մանկական, երիտասարդական, ընտանեկան հանգստի, ժամանցի և զվարճանքի կենտրոն՝ հագեցած լավագույն եվրոպական արտադրողների գերժամանակակից ատրակցիոններով, շքեղ լազերային էֆեկտներով շատրվանով և սննդի սպասարկման կետերով:
Կենտրոնում առաջարկվող ծառայությունները գրավիչ կլինեն թե տեղի բնակչության և թե` ներգնա զբոսաշրջիկների համար: Կենտրոնի բացման առաջին իսկ տարում նախատեսվում է ավելի քան 300 000 այցելու։
Ավելի քան 2 միլիոն դոլար արժողությամբ կառուցվող շատրվանը իր տեխնիկական հագեցվածությամբ կկարողանա մրցակցել օրինակ՝ Միլանում, ԱՄԷ, Քուվեյթում, Սինգապուրում տեղադրված հայտնի շատրվանների հետ:
0 # Toros Aleksanyan 11.01.2018 21:47
լավ է, որ զվարճությունների կենտրոն է կառուցվում, բայց ինչու՞ հենց Ծիծեռնակաբերդի հարևանությամբ, ինչ է Երևանում ուրիշ ազատ տարածք հնարավոր չէ՞ր գտնել

Правительство одобрило инвестиционную программу на сумму 22 млн. долл. США для создания развлекательного центра, предлагаемого Park Group. Мэру Еревана предложили передать 27,66 гектаров земель государственного лесного фонда вблизи улицы Монте-Мелконяна в целевые земли особо охраняемых природных территорий.
Земля была предоставлена компании «Park Group» сроком на 99 лет без тендера , которая принадлежит бывшему депутату НС Гарегину Нушикяну.
В рамках проекта планируется создание развлекательного центра детского, молодежного, семейного досуга , с последними европейскими аттракционами, фонтанами с роскошными лазерными эффектами и точками питания.
Услуги, предлагаемые в центре, будут привлекательными как для местного населения, так и для туристов. В первом году после открытия центра ожидается более 300 000 посетителей.
Фонтан, стоимостью более 2 млн долларов, сможет конкурировать с известными фонтанами в Милане, США, Кувейте и Сингапуре.