Հունվարի 16-ից 17-ը Վիեննայում տեղի է ունենալու Euromoney համաժողովի շրջանակներում 2018թ. Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի ֆորումը, որը կազմակերպվում է Ռայֆայզն միջազգային բանկի և Յունիկրեդիտ բանկի հովանավորությամբ: Վերոնշյալ ֆորումին մասնակցելու հրավեր է ստացել ՀՀ ֆինանսների նախարար Վարդան Արամյանը: Այս մասին հայտնում են Ֆինանսների նախարարությունից:
Ֆորումը ամենահեղինակավորներից է համարվում, որին մասնակցում են բարձրաստիճան պաշտոնյաներ և ակտիվների կառավարիչներ Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի երկրներից, ինչպես նաև ներդրումային կառավարիչներ և բանկեր, որոնք հետաքրքրված են ներկայիս դինամիկ զարգացող շուկայում մակրոտնտեսական և փոխառությունների միտումների վերաբերյալ տեղեկատվության փոխանակմամբ: Ֆորումի շրջանակներում արծարծվելու են այնպիսի հարցեր, ինչպիսիք են՝ Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի երկրներում պետական պարտքի կառավարումը 2018թ., վերջինիս միջավայրը կանաչ պարտատոմսերի սկզբունքները, դրամավարկային քաղաքականության կարգավորման հիմնախնդիրներ և այլն:
ՀՀ ֆինանսների նախարարի կողմից ներկայացնելու է շնորհանդես Հայաստանի Հանրապետության մակրոտնտեսական իրավիճակի, պետական պարտքի վերաբերյալ և հետագա զարգացման միտումների վերաբերյալ:
Ֆորումի շրջանակներում կազմակերպվելու են նաև երկկողմ հանդիպումներ ֆորումի մասնակից երկրների ֆինանսների նախարարների, մի շարք ներդրումային բանկերի ներկայացուցիչների և ֆինանսական կառույցների ներկայացուցիչների հետ: Այդ հանդիպումների հիմնական նպատակն է ներդրողներին տրամադրել թարմացված տեղեկատվություն մակրոտնտեսական վերջին զարգացումների և պետական պարտքի դինամիկայի վերաբերյալ:

С 16 по 17 января 2018 года в Вене пройдёт конференция Euromoney. Форум в Центральной и Восточной Европе, организованный Международным банком Райффайзен и Юникредит банком. Министр Армении Вардан Арамян был приглашен принять участие в форуме, сообщает Министерство финансов.
Форум считается одним из наиболее авторитетных среди высокопоставленных чиновников и управляющих активами из Центральной и Восточной Европы, а также инвестиционных менеджеров и банков, заинтересованных в обмене информацией о макроэкономических и кредитных тенденциях на современном динамично развивающемся рынке. Форум будет сосредоточен на таких вопросах, как управление государственным долгом в Центральной и Восточной Европе в 2018 году, окружающая среда зеленых облигаций, ключевые вопросы регулирования денежно-кредитной политики и т. д.
Министр финансов РА представит презентацию о макроэкономической ситуации в Республике Армения, государственном долге и будущих тенденциях.
Форум также будет включать двусторонние встречи с министрами финансов стран-участниц, представителями ряда инвестиционных банков и представителями финансовых учреждений. Основная цель этих встреч - предоставить инвесторам обновленную информацию о последних макроэкономических событиях и динамике государственного долга.