Կոնվերս Բանկը ներդրել է Converse mobile ծառայությունը, որը հաճախորդներին հնարավորություն է տալիս աշխարհի ցանկացած անկյունից, օրվա ցանկացած ժամի կառավարել հաշիվները՝ App Store-ից կամ Play Market-ից ներբեռնելով բջջային համապատասխան հավելվածը:
Ըստ բանկի հաղորդագրության` Converse Mobile-ը բանկային հաշիվների կառավարման՝ օգտագործման տեսանկյունից շատ հարմար և պարզ համակարգ է: Այն ֆունկցիոնալ առումով առավելագույնս հարմարեցված է հաճախորդների պահանջներին: Միաժամանակ, աչքի է ընկնում անվտանգության բարձր մակարդակով:
Converse Mobile-ով հաճախորդները կարող են կատարել ներբանկային, միջբանկային և միջազգային փոխանցումներ, կոմունալ, կոմունալ խմբային և ՃՈ տուգանքների վճարումներ, արտարժույթ փոխանակել, մարել վարկը, համալրել ավանդը և այլն:
Ավանդաբար տեխնոլոգիական համարվող Կոնվերս Բանկը Հայաստանում հեռահար ծառայությունների մատուցման առաջատարերից է, որը պարբերաբար ներկայանում է թվային լուծումներ պահանջող ժամանակակից, տեխնոլոգիական առաջարկներով: Converse Mobile-ից բացի, Կոնվերս Բանկը հաճախորդներին է առաջարկում «Ինտերնետ Բանկինգ» համակարգը, «Վճարային պորտալ» ծառայությունը: Հեռահար ծառայությունների գործիքակազմը առաջիկայում նախատեսվում է համալրել նոր առաջարկներով»,-ասացին Բանկում՝ հիշեցնելով, որ Կոնվերս Բանկը Ինտերնետ բանկինգ ու Մոբայլ բանկինգ ծառայություններ ներդրած առաջին հայաստանյան բանկն է:

Конверс Банк представил мобильный сервис Converse, который позволяет клиентам управлять своими аккаунтами в любое время дня из любой точки мира, загружая мобильное приложение из App Store или Play Market.
Согласно отчету банка, Converse Mobile - очень удобная и простая система управления и использования банковских счетов. Его функциональность наиболее приспособлена к требованиям заказчика. В то же время существует высокий уровень безопасности.
С помощью Converse Mobile клиенты могут совершать межбанковские и международные переводы, оплачивать коммунальные услуги и штрафы за трафик, обменять валюту, погасить кредит, пополнить депозит и многое другое.
Конверс Банк является одним из ведущих поставщиков дистанционного обслуживания в Армении, он регулярно представляет современные технологические решения, требующие цифровых решений. В дополнение к Converse Mobile, Конверс Банк предлагает своим клиентам услуги «Интернет-банкинг», «Платежный портал». Ожидается, что в ближайшем будущем будут реализованы новые предложения по инструментам удаленного обслуживания», - сообщил банк, напомнив, что Конверс Банк является первым банком Армении, который внедрил услуги интернет-банкинга и мобильного банкинга.