Հայաստանի խաղողագործության և գինեգործության հիմնադրամի աջակցությամբ 13 գինեգործական ընկերություններ մասնակցում են փետրվարի 5-ից 9-ը Մոսկվայում անցկացվող սննդամթերքի, ըմպելիքների (ներառյալ ալկոհոլային խմիչքները) և դրանց հումքի ՊրոդԷքսպո 25-րդ հոբելյանական ցուցահանդեսին:
Գյուղնախարարությունից հայտնում են, որ տարածաշրջանի խոշորագույն ամենամյա միջազգային այս ցուցահանդեսում հայկական ընկերությունները միասնական տաղավարով իրենց արտադրանքն են ներկայացնում արդեն երկրորդ անգամ:
Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Զարուհի Մուրադյանը նշել է. «Գինու նվիրական երկիր Հայաստանն իր արտադրանքով բավականին մեծ պահանջարկ է վայելում ՌԴ շուկայում, որը մեր գինիների արտահանման հիմնական ուղղություններից մեկն է: Շնորհիվ տեղածին սորտերից պատրաստվող բարձրորակ առանձնահատուկ գինիների՝ Հիմնադրամը ընկերությունների հետ համատեղ նպատակ ունի առավել ամրապնդել և ընդլայնել իր դիրքերը ռուսաստանյան շուկայում: Բացի այդ, այս ցուցահանդեսը հիանալի հարթակ է միջազգային նոր շուկաներ մուտք գործելու համար»:
Նախատեսված է գինու գնորդների, դիստրիբյուտորական ցանցերի ներկայացուցիչների այցելություն հայկական տաղավար:
Ընդհանուր առմամբ, ցուցահանդեսին մասնակցում են շուրջ 2200 ընկերություններ ավելի քան 62 երկրներից: Ակնկալվում է, որ ցուցահանդեսը կունենա մոտ 70.000 այցելու:

При поддержке Армянского Фонда виноградарства и виноделия, 13 винодельческих компаний принимают участие в 25-й годовщине выставки продуктов ProdExpo, напитков (в том числе и алкогольных напитков) и их сырья, которая проходит в Москве с 5 по 9 февраля.
По данным Министерства сельского хозяйства, армянские компании во второй раз представляют свою продукцию в совместном павильоне на крупнейшей международной выставке в этом году.
Исполнительный директор Фонда Заруи Мурадян отметила: «Армянское вино имеет большой спрос в России, которая является одним из основных направлений для экспорта нашего вина. Благодаря высококачественным специальным винам из хороших сортов, Фонд совместно с компаниями стремится к дальнейшему укреплению и расширению своих позиций на российском рынке. Кроме того, эта выставка является отличной платформой для выхода на новые международные рынки».
Покупатели вина, представители дистрибьюторских сетей посетят армянский павильон.
В выставке принимают участие около 2200 компаний из более чем 62 стран. Ожидается, что на выставке будет около 70 000 посетителей.