Հայաստանի խաղողագործության և գինեգործության հիմնադրամի աջակցությամբ 13 գինեգործական ընկերություններ մասնակցում են փետրվարի 5-ից 9-ը Մոսկվայում անցկացվող սննդամթերքի, ըմպելիքների (ներառյալ ալկոհոլային խմիչքները) և դրանց հումքի ՊրոդԷքսպո 25-րդ հոբելյանական ցուցահանդեսին:
Գյուղնախարարությունից հայտնում են, որ տարածաշրջանի խոշորագույն ամենամյա միջազգային այս ցուցահանդեսում հայկական ընկերությունները միասնական տաղավարով իրենց արտադրանքն են ներկայացնում արդեն երկրորդ անգամ:
Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Զարուհի Մուրադյանը նշել է. «Գինու նվիրական երկիր Հայաստանն իր արտադրանքով բավականին մեծ պահանջարկ է վայելում ՌԴ շուկայում, որը մեր գինիների արտահանման հիմնական ուղղություններից մեկն է: Շնորհիվ տեղածին սորտերից պատրաստվող բարձրորակ առանձնահատուկ գինիների՝ Հիմնադրամը ընկերությունների հետ համատեղ նպատակ ունի առավել ամրապնդել և ընդլայնել իր դիրքերը ռուսաստանյան շուկայում: Բացի այդ, այս ցուցահանդեսը հիանալի հարթակ է միջազգային նոր շուկաներ մուտք գործելու համար»:
Նախատեսված է գինու գնորդների, դիստրիբյուտորական ցանցերի ներկայացուցիչների այցելություն հայկական տաղավար:
Ընդհանուր առմամբ, ցուցահանդեսին մասնակցում են շուրջ 2200 ընկերություններ ավելի քան 62 երկրներից: Ակնկալվում է, որ ցուցահանդեսը կունենա մոտ 70.000 այցելու:

With the support of the Armenian Wine-Making and Winemaking Foundation, 13 winemaking companies are taking part in the 25th anniversary exhibition of ProdExpo food, beverages (including alcoholic beverages) and their raw materials held in Moscow on February 5-9.
According to the Ministry of Agriculture, Armenian companies are presenting their products for the second time in a joint pavilion at this year's largest international exhibition.
Executive Director of the Fund Zaruhi Muradyan noted: "Armenia is a cherished wine country with its products in Russia, which is one of the main directions of our wine export. Due to the high quality special wines made of good varieties, the Fund jointly with the companies aims to further strengthen and expand its position in the Russian market. Besides, this exhibition is a great platform for entering new international markets. "
Wine buyers, distributor networks representatives will visit the Armenian pavilion.
In total, about 2200 companies from more than 62 countries take part in the exhibition. It is expected that the exhibition will have about 70,000 visitors.