09-02-2018 12:24 7844
«Տրոյկա դիալոգ» ընկերության նախկին սեփականատեր Ռուբեն Վարդանյանը և RD Group-ի հիմնադիր Գագիկ Ադիբեկյանը որոշել են կիսել բիզնեսը: Այդ մասին «Ведомости»-ին պատմել են գործարարների երկու ծանոթները:
Վարդանյանը և Ադիբեկյանը Avica Management Company-ի ղեկավարած հիմնադրամների ներդրողներ են:
Ընկերության կայքում նշված է, որ իր պորտֆելում կան ընդհանուր ավելի քան 1 միլիարդ դոլար արժողությամբ ակտիվներ:
Դրանց թվում են Մոսկվայի կենտրոնում գտնվող «Романов двор» բիզնես թաղամասը և «Воздвиженка» բիզնես կենտրոնում մասնաբաժինը, «Времена года» և «Dream House» առևտրի կենտրոնները և այլն:
Դեռ ակտիվների բաժանումը գործարարների միջև չի ավարտվել, բայց նրանք արդեն պայմանավորվել են, որ Ադիբեկյանի RD Group-ին կանցնեն Avica հիմնադրամների բոլոր առևտրային օբյեկտները: Բացի «Времена года» և «Dream House» առևտրի կենտրոններից՝ նրանք նշել են նաև Մոսկվայում «Оби Боровское» և Սանկտ Պետերբուրգում «Оби Боровское» հիպերմարկետները:
Պարբերականի աղբյուրների խոսքով՝ գործընկերները տարբեր տեսակետներ են ունեցել բիզնեսի հետագա զարգացման և դրանց կառավարման մոտեցումների վերաբերյալ: Այդ պատճառով նրանք որոշել են զբաղվել իրենց նախագծերով:

Бывший владелец компании «Тройка Диалог» Рубен Варданян и основатель RD Group Гагик Адибекян решили разделить бизнес. Об этом «Ведомостям» сообщили два знакомых предпринимателей.
Варданян и Адибекян являются инвесторами фондов под управляющем Avica Management Company.
На веб-сайте компании говорится, что в ее портфеле активы составляют более 1 млрд долларов.
Среди них бизнес-центр «Романов-Двор» в центре Москвы и доля в бизнес-центре «Воздвиженка», торговых центрах «Времена года» и «Дом мечты».
Тем не менее, разделение активов между предпринимателями еще не закончилось, но они уже согласились, что RD Group Адибекяна получит все коммерческие объекты фондов Avica. В дополнение к торговым центрам «Времена года» и «Дом мечты» они также отметили гипермаркеты «Оби Боровское» в Москве и Санкт-Петербурге.
По данным источников в газете, партнеры разошлись во взглядах на дальнейшее развитие бизнеса и подходе к управлению им. Поэтому оба решили заняться своими проектами.