15-02-2018 10:55 2601
Հայաստանը հայտնվել է գարնանը ռուսաստանցի զույգերի համար «ամենառոմանտիկ» ուղղությունների տասնյակում: Մեր երկիրը 5-րդն է ավիատոմսերի որոնման Aviasales ծառայության գարնանային ռոմանտիկ ուղղությունների վարկանիշում:
Ռոմանտիկ զբոսաշրջային ուղղությունների ցանկը գլխավորում է Ռուսաստանը: Ցանկում հայտնվել են նաև Թաիլանդը, Իտալիան, Թուրքիան, Իսպանիան, Վրաստանը, Գերմանիան, Չեխիան ու Ֆրանսիան:
Ծառայության հանրային կապերի ղեկավար Յանիս Դզենիսի խոսքով, այս ուղղություններն առանձնանում են մեծ զբոսաշրջային հոսք ունեցող երկրներից նրանով, որ դրանց շարքում չկան լեռնադահուկային հանգստավայրերով հայտնի երկներ:

15-02-2018 10:55 2600
Armenia has appeared in spring in the top 10 of the "most romantic" destinations for Russian couples. Our country is the fifth in the ranking of the romantic directions of the Aviasales service in search of air tickets.
The list of romantic tourist destinations is headed by Russia. The list also includes Thailand, Italy, Turkey, Spain, Georgia, Germany, the Czech Republic and France.
According to Janice Dzenis, Head of Public Relations Service, these destinations differ from countries with a great flow of tourists by the fact that they have no well- known ski resorts.