15-02-2018 15:46 7538
Ընթացիկ շաբաթ Հայաստանում թանկարժեք մետաղների գներն անկում են գրանցել, ընդհանուր առմամբ 2.6% - ով: Սա պայմանավորված է ոսկու, պլատինի և պալադիոմի գների կտրուկ անկումով, իսկ արծաթի գնի վերընթաց դինամիկան փոխարինվել է դեպի վայր դինամիկայով:
Ըստ ՀՀ ֆինանսների նախարարության «Թանկարժեք մետաղների և թանկարժեք քարերի պետական ​​գանձարան» գործակալության`2018 թվականի փետրվարի 12-18-ը սահմանվել են թանկարժեք մետաղների հետևյալ գները. մեկ գրամ ոսկու վաճառքի գինը 20590.15 դրամ է (շաբաթական անկումը`0.9%), արծաթինը` 258.95 դրամ է (շաբաթական անկումը`2.8%), պլատինիումինը` 15266.28 դրամ ` (շաբաթական անկումը`1.5%), պալադիումինը` 15589.96 դրամ է (շաբաթական անկումը`5%):

15-02-2018 15:46 7539
This week prices for precious metals in Armenia fell by 2.6% in total. This is due to a sharp decline in gold, platinum and palladium prices, and the growing dynamics of silver prices have been replaced by a falling one.
According to the RA Ministry of Finance, the State Depository of Precious Metals and Gemstones Agency, the following prices for precious metals have been set for February 12-18, 2018: The price of one gram of gold is 20590.15 drams (a weekly drop of 0.9%), silver - 258.95 drams (2.8% weekly decline), platinum - 15266.28 drams (a weekly drop of 1.5%), palladium - 15589.96 drams (a weekly drop of 5%).