15-02-2018 16:28 3257
Յունիբանկը սկսել է անվանական արժեկտրոնային դրամական և դոլարային պարտատոմսերի հերթական թողարկումը` համապատասխանաբար, 250 մլն ՀՀ դրամ և 5 մլն ԱՄՆ դոլար ծավալով: Դրամային պարտատոմսերի տարեկան եկամտաբերությունը կազմում է 10%, շրջանառության ժամկետը` 24 ամիս:
Դոլարային պարտատոմսերի տարեկան եկամտաբերությունը կազմում է 5.5%, շրջանառության ժամկետը` 39 ամիս: Արժեկտրոնային եկամտի վճարումն իրականացվելու է եռամսյակային պարբերականությամբ:
Դրամային պարտատոմսերի մարումը կիրականացվի 13.02.2020թ.-ին, իսկ դոլարային պարտատոմսերինը` 13.05.2021թ.-ին:
Պարտատոմսերը կարել է ձեռքբերել` դիմելով բանկի գլխամասային գրասենյակ կամ 46 մասնաճյուղերից մեկը: Պարտատոմսերի տեղաբաշխումն իրականացվելու է մինչև 22.03.2018թ.-ը:
«Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորելու մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն, բանկի կողմից թողարկված անվանական պարտատոմսերով ներգրավված դրամական միջոցները համարվում են երաշխավորված բանկային ավանդ և երաշխավորված են «Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի» կողմից:
Յունիբանկն արդեն իսկ իրականացրել է պարտատոմսերի երեք թողարկում և ամբողջությամբ տեղաբաշխել ներկայացված ծավալը: Այժմ բանկի դոլարային պարտատոմսերը ընդգրկված են «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ»-ի հիմնական (Abond) ցուցակում:
«Լինելով բաց բաժնետիրական ընկերություն` Յունիբանկն ակտիվ գործունեություն է ծավալում արժեթղթերի շուկայում և հասարակությանը հնարավորություն ընձեռում օգտվել ավելի բարձր եկամտաբերություն ունեցող ներդրումային գործիքներից: Բանկի պարտատոմսերի և բաժնետոմնսերի նկատմամբ առկա մեծ հետաքրքրությունն ու պահանջարկը փաստում են բնակչության բարձր վստահության և բանկի արդյունավետ և հեռանկարային ռազմավարության մասին», - նշում է Յունիբանկի Վարչության նախագահ Մեսրոպ Հակոբյանը:

15-02-2018 16:28 3258
Unibank has begun issuing nominal coupon bonds in drams and dollars in the amount of AMD 250 million and USD 5 million, respectively. Annual yield of dram bonds makes 10%, circulation term - 24 months.
The annual yield of dollar bonds is 5.5% and the turnover period is 39 months. Cash payment will be made quarterly.
Repayment of dram bonds will be made on 13.02.2020 and USD bonds on 13.05.2021.
Bonds can be acquired by contacting the head office of the bank or one of the 46 branches. The bond placement will be made till 22.03.2018.
According to the Law of the Republic of Armenia "On Guaranteeing Bank Deposits of Individuals", the funds attracted by nominal bonds issued by the bank are considered as guaranteed bank deposits and are guaranteed by the Deposit Guarantee Fund.
Unibank has already made three issues of bonds and has fully placed the offered volume. Now the bank's dollar bonds are included in the "Abond" list of "NASDAQ OMX Armenia".
"Being an open joint-stock company, Unibank is active in the securities market and gives the public the opportunity to use higher-yield investment instruments. The great interest and demand for the bonds and stocks of the Bank is evidence of the high trust of the population and the effective and promising strategy of the bank, "said the Chairman of the Unibank Board Mesrop Hakobyan.