Կոնվերս Բանկը գործարկել է USSD ծառայությունը, որը Բանկի հաճախորդներին հնարավորություն է տալիս արագ՝ առանց Բանկ այցելելու կամ զանգահարելու, օգտվել բանկային որոշ ծառայություններից: Ինտերնետ հասանելիություն ևս չի պահանջվում:
«USSD ծառայությունը մատչելի է և դրանից օգտվելու համար հավելյալ ունակություններ հաճախորդներից չի պահանջվում: Այն Կոնվերս Բանկի քարտապաններին հնարավորություն է տալիս օպերատիվ տեղեկատվություն ստանալ վճարային քարտի մնացորդի վերաբերյալ, ստանալ տվյալ քարտով իրականացված վերջին 4-ից մինչև 5 գործարքների քաղվածքը, ինչպես նաև օրվա ցանկացած ժամի արգելափակել քարտը: Ծառայությունից օգտվելու համար անհրաժեշտ է ընդամենը բջջային հեռախոսից ուղարկել *116# հրամանը և հետևել հրահանգներին»,- նշել են Բանկում:
Մեկ հեռախոսահամարին կարելի է կցել ԱՐՔԱ համակարգի անդամ հանդիսացող, ակտիվացված USSD ծառայությամբ բանկերի՝ առավելագույնը 5 քարտ:
Ծառայության դիմաց բջջային հեռախոսակապի օպերատորի կողմից քարտապանից որևէ հավելյալ գանձում չի կատարում:
«Ներկայումս Կոնվերս Բանկի այս ծառայությունը հասանելի է Հայաստանի Բիլայն և Վիվասել ՄՏՍ բջջային օպերատորների բաժանորդների համար: Քայլեր են ձեռնարկվում նաև այլ օպերատորի հաճախորդների համար նման ծառայության ներդրման ուղղությամբ»,- եզրափակել է աղբյուրը:

Конверс Банк запустил услугу USSD, которая позволяет клиентам Банка быстро получать доступ к некоторым банковским услугам без посещения или звонка в Банк. Доступ в Интернет также не требуется.
«Служба USSD доступна, и она не требует дополнительных возможностей от клиентов. Она позволяет держателям карт Конверс Банка получать оперативную информацию о балансе карты, о последних 4-5 сделках с картой и блокировать карту в любое время суток. Для использования услуги необходимо отправить команду * 116 # со своего мобильного телефона и следовать инструкциям », - отмечается в Банке.
Один номер телефона может быть привязан к 5 картам банков с активированным сервисом USSD, являющихся членами системы ARCA.
Оператор не взимает с держателя карты никаких дополнительных сборов.
«В настоящее время данная услуга Конверс банка доступна для абонентов мобильных операторов Beeline и VivaCell MTS. Принимаются меры для внедрения такой услуги для других операторов», - сообщил источник.