Ամերիաբանկը երրորդ տարին անընդմեջ “Global Finance” հեղինակավոր ամսագրի կողմից արժանանում է Հայաստանի «Լավագույն ներդրումային բանկ 2018» մրցանակին:
Ինչպես տեղեկացնում է Բանկի մամուլի ծառայությունը, գնահատումն իրականացվել է այնպիսի կարևոր չափանիշների հիման վրա, ինչպիսիք են՝շուկայում ունեցած մասնաբաժինը, գործարքների քանակը և ծավալը, սպասարկման որակը, մատուցվող խորհրդատվությունը, գործարքների կառուցվածքավորումը, նորարարությունը, գնագոյացումը, շուկայում ունեցած համբավը և այլն:
Աղբյուրի համաձայն, «Լավագույն ներդրումային բանկ 2018» մրցանակի հաղթողների ամբողջական ցանկը կհրապարակվի «Global Finance» ամսագրի ապրիլյան համարում:
Նշենք, որ «Global Finance» ամենամսյա ամսագիրը լույս է տեսնում 1987 թվականից: Ամսագիրն ունի ավելի քան 50 000 բաժանորդ, 180 երկրներում: Հրատարակության թիրախային լսարանում ընդգրկված են է աշխարհի խոշոր մասնավոր և պետական ֆինանսական կառույցների ղեկավարներ և ներկայացուցիչներ: Հրատարակության փորձագետները վերլուծում են ավելի քան 192 երկրների կարևորագույն ֆինանսական ցուցանիշները:

21-02-2018 10:55 3730
Уже третий год подряд Америабанк получает премию «Лучший инвестиционный банк 2018» журнала Global Finance.
По данным пресс-службы банка, оценка была проведена на основе таких важных критериев, как доля рынка, количество и объем транзакций, качество обслуживания, консалтинг, структурированные транзакции, инновации, ценообразование, репутация на рынке и т. д.
По словам источника, полный список победителей премии «Лучший инвестиционный банк 2018» будет опубликован в журнале Global Finance в апреле.
Следует отметить, что ежемесячный журнал Global Finance публикуется с 1987 года. Журнал имеет более 50 000 подписчиков в 180 странах. Целевая аудитория публикации - это лидеры и представители крупных частных и государственных финансовых учреждений по всему миру. Эксперты анализируют важнейшие финансовые показатели более чем 192 стран.