Ամերիաբանկը երրորդ տարին անընդմեջ “Global Finance” հեղինակավոր ամսագրի կողմից արժանանում է Հայաստանի «Լավագույն ներդրումային բանկ 2018» մրցանակին:
Ինչպես տեղեկացնում է Բանկի մամուլի ծառայությունը, գնահատումն իրականացվել է այնպիսի կարևոր չափանիշների հիման վրա, ինչպիսիք են՝շուկայում ունեցած մասնաբաժինը, գործարքների քանակը և ծավալը, սպասարկման որակը, մատուցվող խորհրդատվությունը, գործարքների կառուցվածքավորումը, նորարարությունը, գնագոյացումը, շուկայում ունեցած համբավը և այլն:
Աղբյուրի համաձայն, «Լավագույն ներդրումային բանկ 2018» մրցանակի հաղթողների ամբողջական ցանկը կհրապարակվի «Global Finance» ամսագրի ապրիլյան համարում:
Նշենք, որ «Global Finance» ամենամսյա ամսագիրը լույս է տեսնում 1987 թվականից: Ամսագիրն ունի ավելի քան 50 000 բաժանորդ, 180 երկրներում: Հրատարակության թիրախային լսարանում ընդգրկված են է աշխարհի խոշոր մասնավոր և պետական ֆինանսական կառույցների ղեկավարներ և ներկայացուցիչներ: Հրատարակության փորձագետները վերլուծում են ավելի քան 192 երկրների կարևորագույն ֆինանսական ցուցանիշները:

For the third consecutive year Ameriabank has been awarded the "Best Investment Bank 2018" award by Global Finance magazine.
According to the press service of the bank, the assessment was carried out on the basis of such important criteria as the market share, the number and volume of transactions, the quality of the service, the consulting, the structured transactions, innovations, pricing, reputation in the market, etc.
According to the source, the full list of winners of the "Best Investment Bank 2018" prize will be published in Global Finance magazine in April.
It should be noted that Global Finance monthly magazine was published in 1987. The magazine has over 50,000 subscribers in 180 countries. The target audience of the publication is the leaders and representatives of major private and public financial institutions around the world. Experts analyze the most important financial indicators of more than 192 countries.