Ընթացիկ շաբաթ Հայաստանում թանկարժեք մետաղների գների անկումը դանդաղել է`0.2%, նախորդ շաբաթվա`2.6%-ի փոխարեն: Դինամիկայի համեմատական բարելավումը հիմնականում պայմանավորված էր ոսկու վերընթաց դինամիկայով, ինչպես նաև արծաթի, պլատինի և պալադիումի գների անկման դանդաղումով:
Ըստ ՀՀ ֆինանսների նախարարության «Թանկարժեք մետաղների և թանկարժեք քարերի պետական գանձարան» գործակալության` 2018 թվականի փետրվարի 19-25-ը սահմանվել են թանկարժեք մետաղների հետևյալ գները`մեկ գրամ ոսկու վաճառքի գինը 20694.85 դրամ է (շաբաթական անկումը`0.5%), արծաթինը` 257.30 դրամ (շաբաթական անկումը`0.6%), պլատինիումինը` 15207.32 դրամ (շաբաթական անկումը`0.4%), պալադիումինը` 15519.93 դրամ (շաբաթական անկումը`0.4%):

23-02-2018 12:39 14805
This week the fall in precious metal prices in Armenia has slowed down by 0.2 percent against 2.6 percent a week earlier. The relative improvement in dynamics was largely driven by the upward trend in gold, as well as the slowdown in silver, platinum and palladium prices fall.
According to the RA State Treasury of Precious Metals and Gemstones Agency, for February 19-25, 2018 the following prices for precious metals were set: the price of one gram of gold was 20694.85 drams (decline of 0.5% for a week), silver - 257.30 drams (weekly decline was 0.6%), platinum - 15207.32 drams (weekly drop - 0.4%), palladium - 15519.93 drams (weekly decline was 0.4%).