Ամերիաբանկը SYMBIOTICS SA (Շվեյցարիա) и MICRO, SMALL & MEDIUM ENTERPRISES BONDS S.A. (Լյուքսեմբուրգ) ֆինանսական կազմակերպությունների հետ կնքել է 11.5 մլն ԱՄՆ դոլարի հիմնական վարկային պայմանագիր, միկրո, փոքր և միջին ձեռնարկությունների ֆինանսավորման նպատակով: Ինչպես տեղեկացնում է Բանկի մամուլի ծառայությունը, հետագայում հետագայում ֆինանսավորման գումարը ևս 10 մլն ԱՄՆ դոլարին համարժեք գումարով ավելացնելու հնարավորությամբ՝ ազատ փոխարկելի արժույթով կամ ՀՀ դրամով:
Ամերիաբանկի Տնօրինության նախագահ-գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը նշեց. «Մեծ ուրախությամբ ազդարարում ենք միկրո, փոքր և միջին ձեռնարկությունների ֆինանսավորման նոր ծրագրի մեկնարկը: ՓՄՁ-ների ֆինանսավորումն Ամերիաբանկի առաջնային ռազմավարական ուղղություններից մեկն է: Մենք ուրախ ենք նոր գործընկեր ձեռք բերել ի դեմս Սիմբիոտիքսի, որի հետ կնքում ենք առաջին պայմանագիրը՝ ակնկալելով հետագայում ծավալել փոխշահավետ համագործակցություն»: Վարկային միջոցներն ուղղված են Ամերիաբանկի հաճախորդ հանդիսացող միկրո, փոքր և միջին ձեռնարկությունների ֆինանսավորմանը:
Սիմբիոտիքսի ներդրումների գծով տնօրեն Դանիել Շրայբերն ասաց. «Մենք նույնպես ուրախ ենք գործընկերության հիմքը դնել այնպիսի հեղինակավոր և նորարար կազմակերպության հետ, ինչպիսին Ամերիաբանկն է: Ակնկալում ենք արժեքավոր համագործակցություն, որի շրջանակներում մեր ջանքերն ուղղելու ենք Հայաստանում միկրո, փոքր և միջին ձեռնարկությունների զարգացմանը»:

27-02-2018 11:48 4623
Ameriabank with SYMBIOTICS SA (Switzerland) and MICRO, SMALL & MEDIUM ENTERPRISES BONDS S.A. (Luxembourg) financial institutions has signed a $ 11.5 million loan agreement to finance micro, small and medium-sized enterprises. As reported by the press service of the Bank, in the future the amount of financing will be increased in the amount of 10 million USD, in freely convertible currency or AMD.
Chairman of the Board of Directors of Ameriabank Artak Hanesyan noted: "We are pleased to announce the start of a new micro, small and medium-sized enterprise financing project. Financing SMEs is one of the prior strategic directions of Ameriabank. We are glad to acquire a new partner in the person of Symbiotics, with which we conclude the first contract, hoping to further develop mutually beneficial cooperation. "Credit means are directed to the financing of micro, small and medium-sized enterprises of Ameriabank.
Symbiotics Investments Director Daniel Shriber said: "We are also glad to lay the foundation for partnership with such authoritative and innovative organization as Ameriabank. We look forward to a valuable partnership within which we will focus our efforts on the development of micro, small and medium enterprises in Armenia."