Oրինապահ հարկ վճարողներն ավելացել են ևս 6- ով:
«Օրինապահ հարկ վճարող» կարգավիճակը հաստատող հավաստագիրը տնտեսվարողներին շնորհել է ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Կարեն Բրուտյանը: Դիմում ներկայացրած բիզնեսի 13 ներկայացուցիչներից 7-ի դիմումն ուսումնասիրման փուլում է:
Ըստ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի՝ 2017թ. տարեսկզբից առ այսօր օրինապահ հարկ վճարողի հավաստագրի ստացման դիմում է ներկայացրել 236 տնտեսվարող, 164-ի դիմումը բավարարվել է: Օրինապահ հարկ վճարողի հավաստագիր ստացած տնտեսվարող սուբյեկտների ցանկերը հրապարակված են հարկային մարմնի պաշտոնական կայքում՝ «Հարկային տեղեկատվություն» բաժնի «Հարկ վճարողների վերաբերյալ տեղեկատվական ցանկեր» ենթաբաժնում:
Օրինապահ նոր հարկ վճարողներն են ԵՂԻՍԱԲԵԹ ԱԼՄԱԶՅԱՆ ԱՁ, ԿԱՐԻՆԵ ԲԱՐՍԵՂՅԱՆ ԱՁ, «ԻԶԻԼԻՆԿ» ՍՊԸ, «ԼՈՄԲԱՐԴԻԱ» ՍՊԸ, «ԱՄՈՒՆԴԻ-ԱԿԲԱ ԱՍԵԹ ՄԵՆԵՋՄԵՆԹ» ՓԲԸ և «ՎԻՆԹԵՐ ՖԼԱՈՒԵՐ» ՍՊԸ:

27-02-2018 11:57 2702
Первый заместитель председателя Комитета государственных доходов Республики Армения Карен Брутян предоставил юридическим лицам сертификаты «Законопослушного налогоплательщика». Семь из 13 деловых заявлений, поданных заявителями, находятся на этапе рассмотрения.
По данным Департамента информации и связей с общественностью КГД, с начала 2017 года 236 предприятий подали заявку на получение сертификата законопослушного налогоплательщика, 164 заявки были удовлетворены. Списки хозяйствующих субъектов, получивших свидетельство законопослушного налогоплательщика, опубликованы на официальном сайте налогового органа в разделе «Налоговая информация» в подразделе «Информационные бюллетени налогоплательщиков».