Oրինապահ հարկ վճարողներն ավելացել են ևս 6- ով:
«Օրինապահ հարկ վճարող» կարգավիճակը հաստատող հավաստագիրը տնտեսվարողներին շնորհել է ՀՀ ԿԱ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Կարեն Բրուտյանը: Դիմում ներկայացրած բիզնեսի 13 ներկայացուցիչներից 7-ի դիմումն ուսումնասիրման փուլում է:
Ըստ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի՝ 2017թ. տարեսկզբից առ այսօր օրինապահ հարկ վճարողի հավաստագրի ստացման դիմում է ներկայացրել 236 տնտեսվարող, 164-ի դիմումը բավարարվել է: Օրինապահ հարկ վճարողի հավաստագիր ստացած տնտեսվարող սուբյեկտների ցանկերը հրապարակված են հարկային մարմնի պաշտոնական կայքում՝ «Հարկային տեղեկատվություն» բաժնի «Հարկ վճարողների վերաբերյալ տեղեկատվական ցանկեր» ենթաբաժնում:
Օրինապահ նոր հարկ վճարողներն են ԵՂԻՍԱԲԵԹ ԱԼՄԱԶՅԱՆ ԱՁ, ԿԱՐԻՆԵ ԲԱՐՍԵՂՅԱՆ ԱՁ, «ԻԶԻԼԻՆԿ» ՍՊԸ, «ԼՈՄԲԱՐԴԻԱ» ՍՊԸ, «ԱՄՈՒՆԴԻ-ԱԿԲԱ ԱՍԵԹ ՄԵՆԵՋՄԵՆԹ» ՓԲԸ և «ՎԻՆԹԵՐ ՖԼԱՈՒԵՐ» ՍՊԸ:

27-02-2018 11:57 2701
Karen Brutyan, First Deputy Chairman of the State Revenue Committee of the Republic of Armenia, has granted the "Law- abiding Taxpayer" certificates to the business entities. Seven of the 13 business applications submitted by the applicants are under investigation.
According to SRC Information and Public Relations Department, since the beginning of 2017 236 businesses have filed an application for obtaining a taxpayer of certificate, 164 applications have been satisfied. Lists of economic entities obtaining a certificate of a law-abiding taxpayer are published on the official website of the tax authority in the section "Tax information" in the sub-section "Taxpayer Information Lists".