03-03-2018 14:49 3048
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը և ՀՀ կենտրոնական բանկը, համագործակցելով Կրթության ազգային ինստիտուտի և Գերմանական խնայբանկերի հիմնադրամի հետ, «Ֆինանսական կրթությունը դպրոցում» ծրագրի շրջանակում իրականացնելու է ուսուցիչների վերապատրաստում ՀՀ բոլոր մարզերում և Երևանում:
Վերապատրաստումները կազմակերպվելու են հետևյալ առարկաների ուսուցիչների համար՝ «Ես և շրջակա աշխարհը» և «Մաթեմատիկա» (2-4-րդ դասարանների ուսուցիչների համար), «Մաթեմատիկա» և «Հանրահաշիվ» (5-11-րդ դասարաններ), «Հասարակագիտություն» (8-11-րդ դասարաններ):
Ընտրված թեկնածուներ, վերապատրաստման դասընթացը (ToT) հաջողությամբ ավարտելուց հետո պետք է իրականացնեն նշված դասընթացներն իրենց մարզի ուսուցիչների համար: Վերապատրաստման դասընթացը հաջողությամբ ավարտած յուրաքանչյուր վերապատրաստողի հետ կկնքվի պայմանագիր, որի համաձայն նա գործարքային սկզբունքով կվարձատրվի իրականացրած դասընթացների համար:
Մրցույթին մասնակցելու համար խնդրում ենք մինչև սույն թվականի մարտի 31-ը ներառյալ ուղարկել լրացված հայտադիմումը Այս էլ-փոստի հասցեն ծածկագրված է թափոնափոստի բոթերից։ Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript։ էլ. hասցեով՝ նամակին կցելով նաև ինքնակենսագրությունը (CV):

03-03-2018 14:49 3050
The Ministry of Education and Science and the Central Bank of Armenia, in collaboration with the National Institute of Education and the German Savings Bank of Armenia, will conduct teacher training in all regions of Armenia and Yerevan within the framework of the "Financial Education at School" program.
The training will be organized for teachers of the following subjects: "I and the surrounding world" and "Mathematics" (for teachers of grades 2-4), "Mathematics" and "Algebra" (grades 5-11), "Social Science" (8-11th grades).
Selected candidates should conduct such courses for their teachers in the region after completing the ToT course. Each successful trainer who completes the training course will sign a contract according to which he will be paid on a contractual basis for the training.
To participate in the contest, please submit the completed application to This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. till March 31 of the current year, attaching your CV to the letter.