03-03-2018 14:49 3048
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարությունը և ՀՀ կենտրոնական բանկը, համագործակցելով Կրթության ազգային ինստիտուտի և Գերմանական խնայբանկերի հիմնադրամի հետ, «Ֆինանսական կրթությունը դպրոցում» ծրագրի շրջանակում իրականացնելու է ուսուցիչների վերապատրաստում ՀՀ բոլոր մարզերում և Երևանում:
Վերապատրաստումները կազմակերպվելու են հետևյալ առարկաների ուսուցիչների համար՝ «Ես և շրջակա աշխարհը» և «Մաթեմատիկա» (2-4-րդ դասարանների ուսուցիչների համար), «Մաթեմատիկա» և «Հանրահաշիվ» (5-11-րդ դասարաններ), «Հասարակագիտություն» (8-11-րդ դասարաններ):
Ընտրված թեկնածուներ, վերապատրաստման դասընթացը (ToT) հաջողությամբ ավարտելուց հետո պետք է իրականացնեն նշված դասընթացներն իրենց մարզի ուսուցիչների համար: Վերապատրաստման դասընթացը հաջողությամբ ավարտած յուրաքանչյուր վերապատրաստողի հետ կկնքվի պայմանագիր, որի համաձայն նա գործարքային սկզբունքով կվարձատրվի իրականացրած դասընթացների համար:
Մրցույթին մասնակցելու համար խնդրում ենք մինչև սույն թվականի մարտի 31-ը ներառյալ ուղարկել լրացված հայտադիմումը Այս էլ-փոստի հասցեն ծածկագրված է թափոնափոստի բոթերից։ Այն տեսնելու համար անհրաժեշտ է միացնել JavaScript։ էլ. hասցեով՝ նամակին կցելով նաև ինքնակենսագրությունը (CV):

Министерство образования и науки и Центральный банк Армении в сотрудничестве с Национальным институтом образования и Германским сберегательным банком Армении проведут подготовку учителей во всех регионах Армении и Еревана в рамках «Финансового образования в школе» "программы.
Обучение будет организовано для учителей по следующим предметам: «Я и окружающий мир» и «Математика» (для учителей 2-4 классов), «Математика» и «Алгебра» (5-11 классы), «Социальные науки» »(8-11 классы).
Отобранные кандидаты должны проводить такие же курсы для своих учителей в регионе после завершения курса ToT. С каждым тренером после завершения учебного курса, будет подписан контракт, согласно которому он будет оплачиваться на контрактной основе для обучения.
Чтобы принять участие в конкурсе, отправьте заполненную заявку на Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. до 31 марта текущего года, приложив свое резюме к письму.