Այսօր ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ ԲԲԸ-ն իր հաճախորդների առջև բացեց «ՄԱԼԱԹԻԱ» մասնաճյուղի դռները:
«ՄԱԼԱԹԻԱ» մասնաճյուղը գտնվում է ք. Երևան, Մալաթիա-Սեբաստիա, Անդրանիկի 10/1 հասցեում: Հաճախորդները ծառայություններից կարող են օգտվել երկուշաբթիից ուրբաթ օրերին՝ 09:00-ից մինչև 17:30-ը:
ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ-ի Գործառնական գծով տնօրենի տեղակալ Ռ. Բադալյանն իր խոսքում նշեց. «Մենք մշտապես վերանայում ենք Բանկի մասնաճյուղային ցանցը՝ ընտրելով առավել լուսավոր, ընդարձակ սրահներ՝ իհարկե դիտակենտրոնում ունենալով մեր հաճախորդներին և նրանց պահանջմունքները: «ՄԱԼԱԹԻԱ» մասնաճյուղի բացումը Բանկի համայնքային և տարածաշրջանային ընդլայման հերթական փուլն է: Տվյալ համայնքում թվով երկրորդ մասնաճյուղի առկայությունը հնարվորություն կտա հաճախորդների սպասարկումը դարձնել ավելի արագ և արդյունավետ»:
Նորաբաց մասնաճյուղում մատուցվելու է բանկային ծառայությունների ամբողջական փաթեթը՝ տրամադրելով պրոֆեսիոնալ ֆինանսական խոհրդատվություն և ձգտելով բարձրորակ սպասարկման՝ որոշումների կայացման ու հաճախորդների աջակցման հարցում լինելով ճկուն և հետևողական:
Մասնաճյուղի բացման օրվանից սկսած մեկ ամսվա ընթացքում՝ մինչև 2018թ. ապրիլի 19-ը «ՄԱԼԱԹԻԱ» Մասնաճյուղի բոլոր հաճախորդները հնարավորություն կունենան օգտվել հետևյալ արտոնյալ պայմաններից.
· Ստանալ վարկեր Բանկում գործող տարեկան տոկոսադրույքից մինչև 1%-ով ավելի ցածր տոկոսադրույքով
· Ներդնել ավանդներ Բանկում գործող տոկոսադրույքից մինչև 0.5% ավելի բարձր տարեկան տոկոսադրույքով
· Մինչև աշխատավարձի 10-ապատիկի չափով վարկային գծերի տրամադրում բոլոր գրանցված աշխատողներին
· Քարտերի տրամադրում 50%-ով ավելի ցածր տարեկան սպասարկման վարձով:
«Հետագայում ևս Բանկը հանդես է գալու նորանոր առաջարկներով ու մոտեցումներով և շարունակելու է շարժվել այս թվային դարաշրջանում բանկային համակարգի զարգացման բոլոր տենդենցներին զուգընթաց: Բանկի զարգացման առաջիկա պլանները և ծրագրերը ենթադրում են, որ Բանկը առաջիկայում ևս հավատարիմ է մնալու իր որդեգրած ռազմավարությանը՝ հաստատուն քայլերով շարունակելու է իր առաջընթացը նոր վարկային ծրագրերի ներդրման ու զարգացման և միջոցների ներգրավման նոր շուկաների յուրացման, միջազգային համագործակցության ընդլայնման ոլորտներում՝ ապահովելով հաճախորդների սպասարկման որակի բարձրացում՝ առանձնահատուկ շեշտը դնելով սպասարկման գործիքակազմում ժամանակակից բարձր թվային տեխնոլոգիաների կիրառման վրա, ինչը հնարավորություն կտա ապահովել հաճախորդների ավելի արագ, որակյալ և շուրջօրյա սպասարկում»,- նշեց Ռ. Բադալյանը:
Բանկն այսօր արդեն ունի 50 մասնաճյուղ ողջ Հայաստանի տարածքում, որոնցից 27-ը՝ Երևանում, 22-ը՝ մարզերում և 1-ը՝ Արցախի Հանրապետությունում: Նման քաղաքականությամբ Բանկը շարունակում է ծավալել զարգացմանը միտված իր գործունեությունը և ավելացնել իր մասնաճյուղերի քանակը:

Today ARMECONOMBANK OJSC has opened the doors of "MALATIA" branch to its customers.
The "MALATIA" branch is located at the address: Yerevan, Malatia-Sebastia, Andranik 10/1. Clients can use the services of the bank from Monday to Friday, from 09:00 to 17:30.
ARMECONOMBANK's Operations Director, R. Badalyan mentioned in his speech: "We are continuously reviewing the Bank's branch network by selecting the most luminous and spacious halls, of course, according to our customers' needs. The opening of MALATIA branch is the next stage of the Bank's community and regional expansion. The presence of a second branch in this community will enable customers to be served faster and more efficiently. "
The newly opened branch will provide a complete set of banking services, providing professional financial advice and striving for high-quality service, decision making and customer support, being flexible and consistent.
From the date of opening of the branch within one month, till April 19, 2018, all customers of "MALATIA" branch will have the opportunity to use the following privileged conditions:
· Get loans with interest rates up to 1% lower than the Bank's annual interest rate
· Introduce deposits at annual interest rates up to 0.5% higher than the Bank's current interest rate
· Providing credit lines up to 10 times the wage to all registered employees;
· Providing cards with a 50% lower annual service fee.
"The Bank will continue to provide new proposals and approaches and move in parallel with all the trends of the development of the banking system in this digital age. The Bank's future development plans and plans suppose that the Bank will continue to remain committed to its strategy in the future and will continue its advancement in the implementation and development of new lending programs and mastering new markets, expanding international cooperation, improving customer service quality, with a special emphasis on the use of modern digital technology in the service toolkit that will enable customers to get fast, high-quality and round-the-clock service, mentioned R. Badalyan.
The bank now has 50 branches throughout Armenia, 27 of which are in Yerevan, 22 in the regions and one in the Artsakh Republic. With such a policy, the Bank continues to expand its activities and the number of its branches.