Այսօր ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ ԲԲԸ-ն իր հաճախորդների առջև բացեց «ՄԱԼԱԹԻԱ» մասնաճյուղի դռները:
«ՄԱԼԱԹԻԱ» մասնաճյուղը գտնվում է ք. Երևան, Մալաթիա-Սեբաստիա, Անդրանիկի 10/1 հասցեում: Հաճախորդները ծառայություններից կարող են օգտվել երկուշաբթիից ուրբաթ օրերին՝ 09:00-ից մինչև 17:30-ը:
ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ-ի Գործառնական գծով տնօրենի տեղակալ Ռ. Բադալյանն իր խոսքում նշեց. «Մենք մշտապես վերանայում ենք Բանկի մասնաճյուղային ցանցը՝ ընտրելով առավել լուսավոր, ընդարձակ սրահներ՝ իհարկե դիտակենտրոնում ունենալով մեր հաճախորդներին և նրանց պահանջմունքները: «ՄԱԼԱԹԻԱ» մասնաճյուղի բացումը Բանկի համայնքային և տարածաշրջանային ընդլայման հերթական փուլն է: Տվյալ համայնքում թվով երկրորդ մասնաճյուղի առկայությունը հնարվորություն կտա հաճախորդների սպասարկումը դարձնել ավելի արագ և արդյունավետ»:
Նորաբաց մասնաճյուղում մատուցվելու է բանկային ծառայությունների ամբողջական փաթեթը՝ տրամադրելով պրոֆեսիոնալ ֆինանսական խոհրդատվություն և ձգտելով բարձրորակ սպասարկման՝ որոշումների կայացման ու հաճախորդների աջակցման հարցում լինելով ճկուն և հետևողական:
Մասնաճյուղի բացման օրվանից սկսած մեկ ամսվա ընթացքում՝ մինչև 2018թ. ապրիլի 19-ը «ՄԱԼԱԹԻԱ» Մասնաճյուղի բոլոր հաճախորդները հնարավորություն կունենան օգտվել հետևյալ արտոնյալ պայմաններից.
· Ստանալ վարկեր Բանկում գործող տարեկան տոկոսադրույքից մինչև 1%-ով ավելի ցածր տոկոսադրույքով
· Ներդնել ավանդներ Բանկում գործող տոկոսադրույքից մինչև 0.5% ավելի բարձր տարեկան տոկոսադրույքով
· Մինչև աշխատավարձի 10-ապատիկի չափով վարկային գծերի տրամադրում բոլոր գրանցված աշխատողներին
· Քարտերի տրամադրում 50%-ով ավելի ցածր տարեկան սպասարկման վարձով:
«Հետագայում ևս Բանկը հանդես է գալու նորանոր առաջարկներով ու մոտեցումներով և շարունակելու է շարժվել այս թվային դարաշրջանում բանկային համակարգի զարգացման բոլոր տենդենցներին զուգընթաց: Բանկի զարգացման առաջիկա պլանները և ծրագրերը ենթադրում են, որ Բանկը առաջիկայում ևս հավատարիմ է մնալու իր որդեգրած ռազմավարությանը՝ հաստատուն քայլերով շարունակելու է իր առաջընթացը նոր վարկային ծրագրերի ներդրման ու զարգացման և միջոցների ներգրավման նոր շուկաների յուրացման, միջազգային համագործակցության ընդլայնման ոլորտներում՝ ապահովելով հաճախորդների սպասարկման որակի բարձրացում՝ առանձնահատուկ շեշտը դնելով սպասարկման գործիքակազմում ժամանակակից բարձր թվային տեխնոլոգիաների կիրառման վրա, ինչը հնարավորություն կտա ապահովել հաճախորդների ավելի արագ, որակյալ և շուրջօրյա սպասարկում»,- նշեց Ռ. Բադալյանը:
Բանկն այսօր արդեն ունի 50 մասնաճյուղ ողջ Հայաստանի տարածքում, որոնցից 27-ը՝ Երևանում, 22-ը՝ մարզերում և 1-ը՝ Արցախի Հանրապետությունում: Նման քաղաքականությամբ Բանկը շարունակում է ծավալել զարգացմանը միտված իր գործունեությունը և ավելացնել իր մասնաճյուղերի քանակը:

Сегодня ОАО «АРМЭКОНОМБАНК» открыло двери своего филиала «МАЛАТИЯ» для своих клиентов.
Филиал «МАЛЯТИЯ» расположен по адресу: Ереван, Малатия-Себастия, Андраник 10/1. Клиенты могут воспользоваться услугами банка с понедельника по пятницу с 09:00 до 17:30.
Как сказал в своем выступлении директор по операциям «АРМЭКОНОМБАНК» Р.Бадалян: «Мы постоянно рассматриваем филиальную сеть Банка, выбирая самые светлые и просторные залы, в соответствии с потребностями наших клиентов. Открытие филиала «МАЛЯТИЯ» - это следующий этап регионального расширения Банка. Наличие второго филиала в этом сообществе позволит клиентам быстрее и эффективнее обслуживаться».
Недавно открытый филиал предоставит полный набор банковских услуг, профессиональные финансовые консультации и высококачественное обслуживание, будучи гибким и последовательным.
С момента открытия филиала в течение одного месяца, до 19 апреля 2018 года, все клиенты филиала «МАЛЯТИЯ» получат возможность воспользоваться следующими привилегированными условиями:
• Получать кредиты с процентными ставками до 1% ниже годовой процентной ставки Банка
• Вносить вклады по годовым процентным ставкам до 0,5% выше текущей процентной ставки Банка
• предоставление кредитных линий в 10-кратном размере заработной платы всем зарегистрированным сотрудникам;
• Предоставление карт с годовой платой за услуги ниже на 50%.
«Банк будет и впредь предоставлять новые предложения и подходы и двигаться параллельно со всеми тенденциями развития банковской системы в этом цифровом веке. Банк продолжит оставаться приверженным своей стратегии в будущем и продолжит свое продвижение в реализации и разработке новых программ кредитования и освоении новых рынков, расширении международного сотрудничества, повышении качества обслуживания клиентов, с особым акцентом на использовании современных цифровых технологий в сервисном пакете, который позволит клиентам получить быстрое, качественное и круглосуточное обслуживание, отметил Р.Бадалян.
В настоящее время банк имеет 50 филиалов по всей Армении, 27 из которых находятся в Ереване, 22 - в регионах и 1 - в Республике Арцах. При такой политике Банк продолжает расширять свою деятельность и число филиалов.