Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ընդունել է Հայաստանում Չինաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունին և Powerchina International Group Limited ընկերության փոխնախագահ Դինգ Ժենգուոին: Այս ընկերության կազմում է ընդգրկված հյուսիս-հարավ ավտոմայրուղու կառուցապատման ծրագրում ներգրավված «Սինոհիդրո» ընկերությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են հյուսիս-հարավ ավտոճանապարհի՝ Թալին-Լանջիկ հատվածում շինաշխատանքների ընթացքին վերաբերող հարցեր, որոնք իրականացնում է «Սինոհիդրո» ընկերությունը: Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել չինական ընկերության հետ նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների, ստանձնած պարտավորությունների կատարմանը: Դինգ Ժենգուոն վստահեցրել է, որ «Սինոհիդրո»-ն հաջողությամբ իրականացնելու է հյուսիս-հարավի ավտոճանապարհի իր հատվածի կառուցման աշխատանքները և պատրաստ է առաջ մղել շինաշխատանքները:
Կարեն Կարապետյանն ընդգծել է որակյալ աշխատանքների իրականացման անհրաժեշտությունը և հայտնել կառավարության պատրաստակամությունը՝ օժանդակելու չինական կողմին շինաշխատանքների ընթացքում առաջացող խնդիրներին լուծումներ տալու նպատակով:

19-03-2018 18:38 2910
Премьер-министр Карен Карапетян принял посла Китая в Армении Тиана Эрлуни и вице-президента Powerchina International Group Limited Дин Женгуо. Эта компания входит в состав компании «Синогидро», участвующей в проекте строительства дороги Север-Юг.
Вопросы, связанные с ходом строительных работ участка «Талин-Ланчик» автомагистрали Север-Юг обсуждались на совещании, которые проводит компания «Синогидро». В частности, они коснулись договоренностей, достигнутых с китайской компанией, и их выполнения. Дин Женгуо заверил, что «Синогидро» успешно выполнит строительство своей части магистрали Север-Юг и будет готова продвигать строительные работы.
Карен Карапетян подчеркнул необходимость выполнить работу качественно и выразил готовность правительства помочь китайской стороне в решении проблем, возникающих в ходе строительных работ.