Արդշինբանկը «Global Finance» միջազգային հեղինակավոր ամսագրի կողմից ճանաչվել է Հայաստանի 2018 թվականի Տարվա լավագույն բանկ:
Մրցանակը Բանկին շնորհվել է` հաշվի առնելով Բանկի գործունեության գնահատման այնպիսի կարևոր չափանիշներ, ինչպիսիք են ակտիվների աճը, շահութաբերության մակարդակը, նոր բիզնես ուղղությունների զարգացումը և նորարական բանկային ծառայությունների մատուցումը:
«Այս մրցանակը վկայում է Արդշինբանկի` հայաստանյան բանկային համակարգում առաջատար դիրքերի և կայուն զարգացման մասին: Այն ևս մեկ խթան է մեր կողմից հաճախորդների սպասումները մշտապես գերազանցելու համար»,- նշեց Արդշինբանկի Վարչության նախագահ Մհեր Գրիգորյանը:
Հիշեցնենք, որ 2017 թվականին Արդշինբանկը «Global Finance» ամսագրի կողմից ճանաչվել է Հայաստանի Տարվա ամենահուսալի բանկ:
Արդշինբանկը Հայաստանի բանկային համակարգի առաջատար բանկերից մեկն է: Բանկն արդեն երրորդ անգամ ճանաչվում է Հայաստանի «Տարվա լավագույն բանկ» (2014 թվականին Financial Times-ի «The Banker» ամսագրի, իսկ 2015 թվականին՝ «Euromoney» ամսագրի կողմից):Արդշինբանբկը Հայաստանի միակ մասնավոր կառույցն է, որն ունի միջազգային հեղիանակավոր վարկանշային երկու գործակալություններից (Moody’s և Fitch) ստացված վարկանիշ՝ հավասար Հայաստանի Հանրապետության վարկանշային մակարդակին:

22-03-2018 15:30 4213
Премия была присуждена Банку с учетом критериев эффективности Банка, таких как рост активов, прибыльность, новые тенденции бизнеса и инновационные банковские услуги.
«Эта награда свидетельствует о ведущих позициях и стабильном развитии Ардшинбанка в банковской системе Армении, что является еще одним стимулом для нас всегда превышать ожидания клиентов», - сказал Мгер Григорян, председатель правления Ардшинбанка.
Напомним, что в 2017 году Ардшинбанк был признан Global Finance самым надежным банком Армении в этом году.
Ардшинбанк является одним из ведущих банков банковской системы Армении. Банк был признан «Лучшим банком года» в третий раз в Армении (в 2014 году журналом The Banker Financial Times и журналом Euromoney в 2015 году.) Ардшининбанк является единственной частной организацией в Армении, которая имеет рейтинг, одобренный двумя международными агентствами (Moody's и Fitch), равный рейтингу Республики Армения.