Արդշինբանկը «Global Finance» միջազգային հեղինակավոր ամսագրի կողմից ճանաչվել է Հայաստանի 2018 թվականի Տարվա լավագույն բանկ:
Մրցանակը Բանկին շնորհվել է` հաշվի առնելով Բանկի գործունեության գնահատման այնպիսի կարևոր չափանիշներ, ինչպիսիք են ակտիվների աճը, շահութաբերության մակարդակը, նոր բիզնես ուղղությունների զարգացումը և նորարական բանկային ծառայությունների մատուցումը:
«Այս մրցանակը վկայում է Արդշինբանկի` հայաստանյան բանկային համակարգում առաջատար դիրքերի և կայուն զարգացման մասին: Այն ևս մեկ խթան է մեր կողմից հաճախորդների սպասումները մշտապես գերազանցելու համար»,- նշեց Արդշինբանկի Վարչության նախագահ Մհեր Գրիգորյանը:
Հիշեցնենք, որ 2017 թվականին Արդշինբանկը «Global Finance» ամսագրի կողմից ճանաչվել է Հայաստանի Տարվա ամենահուսալի բանկ:
Արդշինբանկը Հայաստանի բանկային համակարգի առաջատար բանկերից մեկն է: Բանկն արդեն երրորդ անգամ ճանաչվում է Հայաստանի «Տարվա լավագույն բանկ» (2014 թվականին Financial Times-ի «The Banker» ամսագրի, իսկ 2015 թվականին՝ «Euromoney» ամսագրի կողմից):Արդշինբանբկը Հայաստանի միակ մասնավոր կառույցն է, որն ունի միջազգային հեղիանակավոր վարկանշային երկու գործակալություններից (Moody’s և Fitch) ստացված վարկանիշ՝ հավասար Հայաստանի Հանրապետության վարկանշային մակարդակին:

22-03-2018 15:30 4214
The prize was awarded to the Bank, taking into account the Bank's performance criteria such as asset growth, profitability, new business trends, and innovative banking services.
"This award testifies to the leading positions and stable development of Ardshinbank in Armenia's banking system. It is another impetus for us to always exceed customer expectations, "said Mher Grigoryan, Chairman of the Board of Ardshinbank.
It should be reminded that in 2017 Ardshinbank was recognized by Global Finance as the most reliable bank of Armenia in the year.
Ardshinbank is one of the leading banks of the Armenian banking system. The Bank has been recognized as the "Best Bank of the Year" for the third time in Armenia (in 2014 by the The Banker magazine of Financial Times and by Euromoney magazine in 2015.) Ardshininbank is the only private organization in Armenia that has a rating acclaimed by two international agencies (Moody's and Fitch), equal to the rating of the Republic of Armenia.