ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ և կորպորատիվ բիզնես լուծումների շուկայում, աշխարհում առաջատար SAP ընկերությունը ստորագրեցին պայմանագիր, որի համաձայն բանկը SAP-ի կողմից ստեղծված ժամանակակից լուծումների կիրառման միջոցով կիրականացնի բանկի ամբողջական թվային տրանսֆորմացիա։
Ժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումների կիրառմամբ Բանկը էականորեն կկրճատի մեկ հաճախորդի միջին սպասարկման ժամանակահատվածը, կկարողանա յուրաքանչյուր հաճախորդի ցուցաբերել առանձնահատուկ մոտեցում, իսկ բանկի կառավարման համակարգը կհասցվի որակապես ավելի բարձր մակարդակի։
«Բանկում միշտ մեծ ուշադրություն ենք դարձրել նորարարությունների և նորագույն տեխնոլոգիաների կիրառմանը, անընդհատ ավելացրել և զարգացրել ենք դրանց գործածումը բիզնեսում։ Միջազգային ճանաչում ունեցող և ոլորտում առաջատար SAP-ի լուծումների կիրառմամբ բանկի թվային տրանսֆորմացիայի արդյունքում մենք կկարողանանք ինտերակտիվ կերպով արձագանքել մեր հաճախորդների բոլոր պահանջմունքներին և կտրամադրենք այն ծառայությունների փաթեթը և լուծումները, որոնք լավագույնս կհամապատասխանեն նրանց պահանջներին և մաքսիմալ արդյունավետ կլինեն նրանց համար։ Կստեղծվի Բանկի կառավարման թվային նոր համակարգ, որի հիմքում դրված է իրական ժամանակի ռեժիմում աշխատող վերլուծական համակարգ: Շատ ենք կարևորում SAP-ի հետ մեր ստրատեգիական համագործակցությունը: Նման լայնածավալ և երկարաժամկետ ծրագրի իրականացման ժամանակ էական նշանակություն ունի ներդրվող բիզնես լուծումների ճիշտ ընտրությունը։ Ընտրվող տեխնոլոգիաները պետք է արդիական լինեն առնվազն ապագա 10-15 տարիների ընթացքում: Ի դեմս SAP-ի հետ մենք ունենք ոչ միայն աշխարհում առաջատար կորպորատիվ լուծումներ տրամադրող գործընկեր, այլ նաև գործընկեր, ով տրամադրում է առաջադեմ թվային տեխնոլոգիաներ և ունի դրանց զարգացման հստակ տեսական»,-իր խոսքում նշեց ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏ ԱԳՐԻԿՈԼ բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Հակոբ Անդրեասյանը։
«Ֆինանսական ոլորտում ավանդաբար բարձր է ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ներդրման մակարդակը։ ԱԿԲԱ-ԿՐԵԴԻՏԱԳՐԻԿՈԼ ԲԱՆԿԸ Հայաստանում առաջատար բանկերից մեկն է, որն անընդհատ ավտոմատացրել է իր բիզնես գործընթացները՝ Բանկի հաճախորդներին միշտ տրամադրելով բարձ որակի ծառայություններ։ Հենց այս պատճառով էլ մեզ համար շատ կարևոր է, որ Բանկը հենց մեզ է ընտրել այս ոլորտում որպես իր հիմնական գործընկեր։ Մենք միասին ավելի արագ կկարողանանք արձագանքել շուկայի մարտահրավերներին և հաճախորդների պահանջմունքներին»,-իր խոսքում նշեց ԱՊՀ երկրներում SAP-ի խորհրդատվության գծով տնօրեն Արա Աղուզումցյանը։

ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK and the leading SAP company in the world of corporate business solutions signed a contract according to which the bank will implement full digital transformation of the bank through the use of modern solutions created by SAP.
Using modern technological solutions, the Bank will significantly reduce the average length of customer service and will be able to provide an individual approach to each client, and the bank management system will reach a qualitatively higher level.
"We have always paid great attention to the use of innovations and new technologies in the Bank, have constantly added and developed their use in business. As a result of the digital transformation of the bank with the use of internationally recognized and leading SAP solutions, we will be able to interactively respond to all our customer needs and provide the package of services and solutions that best meet their requirements and will be most effective for them. A new digital bank management system will be established based on an analytical system working in real-time mode. We attach great importance to our strategic partnership with SAP points. During the implementation of such a large-scale and long-term program, the right choice of investing business solutions is essential. The selected technologies should be up-to-date at least for the next 10-15 years. In the face of SAP, we have not only a leading corporate solution partner in the world, but also a partner that provides advanced digital technologies and has a clear vision of their development, "said Hakob Andreasyan, Chief Executive Officer of ACBA-CREDIT AGRICOLE Bank.
"The level of introduction of information technologies in the financial sector is traditionally high. ACBA-CREDIT AGRICOLE BANK is one of the leading banks in Armenia, which constantly automates its business processes, always providing quality service to its customers. For this very reason, it is very important for us that the Bank has chosen us in this field as its main partner. Together we will be able to respond faster to market challenges and customer needs, "said Ara Aghuzumtsyan, SAP consultant for CIS countries.