29-03-2018 11:16 1384
Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը մեկնել է Մոսկվա, որտեղ մասնակցելու է ԵԱՏՄ անդամ պետությունների կենտրոնական (ազգային) բանկերի արժութային քաղաքականության խորհրդատվական խորհրդի 16-րդ նիստի աշխատանքներին:
Միջոցառման շրջանակում նախատեսվում է քննարկել Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում ընդհանուր ֆինանսական շուկայի ձևավորման հայեցակարգի, միության անդամ պետություններում ընթացիկ տնտեսական իրավիճակի և իրականացվող դրամավարկային քաղաքականության, ինչպես նաև կիբերանվտանգության ընդհանուր համակարգի ձևավորման մոտեցումների վերաբերյալ հարցեր:
Մարտի 30-ին Կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը մասնակցելու է ԱՊՀ Միջպետական բանկի խորհրդի հերթական նիստին: Արթուր Ջավադյանը նախագահելու է Միջպետական բանկի խորհրդի նիստը, որի ընթացքում քննարկվելու են Միջպետական բանկի գործունեության առնչվող հարցեր: Նախատեսված են հանդիպումներ գործընկեր կառույցների ղեկավարների հետ:

29-03-2018 11:16 1385
Председатель Центрального банка Армении (ЦБА) Артур Джавадян отправился в Москву для участия в работе 16-го заседания Центрального (Национального) совета банков по валютной политике.
В рамках мероприятия были затронуты вопросы, связанные с концепцией формирования общего финансового рынка в рамках Евразийского экономического союза, текущей экономической ситуацией в странах-членах Союза и проводимой денежно-кредитной политикой, а также подходы к формированию общей системы кибербезопасности.
30 марта Председатель Центрального банка Армении (ЦБА) Артур Джавадян примет участие в заседании Совета Межгосударственного банка СНГ. Артур Джавадян будет председательствовать на заседании Межгосударственного банка, в ходе которого будут обсуждаться вопросы, связанные с деятельностью Межгосударственного банка. Планируются встречи с организациями-партнерами.