Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այցելել է Երևանում տեղակայված SoftConstruct ընկերության գրասենյակ: Կառավարության ղեկավարին շրջայցի ընթացքում ներկայացվել է ընկերության գործունեությունը, որը տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում զբաղվում է ծրագրերի ստեղծմամբ, մատակարարմամբ և դրանց սպասարկումով: Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում հիմնադրված ընկերությունը գրասենյակներ է բացել աշխարհի 14 երկրներում և ունի ավելի քան 500 գործընկեր: SoftConstruct-ի և նրա հետ փոխկապակցված ընկերությունների աշխատակիցների թիվը հասնում է 2500-ի:
Բացի խաղային ծրագրերից՝ SoftConstruct-ում ստեղծվել են շատ այլ ծրագրեր, որոնց թվում են՝ Ucraft-ը, որը կայքեր պատրաստելու արագ և պարզ հարթակ է, CRM-ը՝ ուղղված հաճախորդների հետ կապի ապահովմանը, MegaFeed ծառայությունը, որը համարվում է առաջատարներից մեկն աշխարհում և տեսահեռարձակում չունեցող խաղերի մասին մարզադաշտերից օնլայն տեղեկատվություն հավաքագրելու ամենաարագ և արդյունավետ միջոցն է: Նշվել է, որ SoftConstruct-ի մշակված ծրագրերի ու հավելվածների MegaFeed համակարգը թույլ է տալիս տեղեկատվությունն աշխարհի ցանկացած կետից հաճախորդներին փոխանցել մինչև 0,5 վայրկյան արագությամբ, ինչը զգալիորեն ավելի արագ է ցանկացած տեսակի հեռուստահեռարձակումից: Ընկերության FCBanking ծրագիրն էլ նախատեսված է վարկային կազմակերպությունների համար:
Ընկերության ղեկավարները նշել են, որ նախատեսում են տարեցտարի ընդլայնել SoftConstruct-ի գործունեությունն ու ավելացնել աշխատատեղերի թիվը:
Վարչապետ Կարապետյանը ողջունել է ընկերության ակտիվ գործունեությունն ու տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը միտված քայլերն ու ծրագրերը:

Премьер-министр Карен Карапетян посетил офис SoftConstruct в Ереване. Во время своего визита глава правительства был ознакомлен с деятельностью компании, которая занимается созданием, поставкой и обслуживанием информационных технологий. Основанная в Великобритании и Северной Ирландии, компания открыла офисы в 14 странах и имеет более 500 партнеров. Количество сотрудников SoftConstruct и его дочерних компаний достигает 2500.
Помимо игрового программного обеспечения SoftConstruct создал множество других приложений, включая Ucraft, быструю и простую платформу для создания веб-сайтов, CRM- сервис, ориентированный на клиента, который считается одним из лидеров в мире и является самым быстрым и эффективным средством сбора онлайн-информации со стадионов об играх без видеотрансляции. Было отмечено, что разработанная MegaFeed система разработанных приложений SoftConstruct позволяет передавать информацию из любой точки мира клиентам со скоростью до 0,5 секунды, что значительно быстрее, чем любой тип телевизионного вещания. Программа FCBanking компании также предназначена для кредитных организаций.
Менеджеры компании заявили, что планируют ежегодно расширять деятельность SoftConstruct и увеличивать количество рабочих мест.
Премьер-министр Карапетян приветствовал активную деятельность компании и шаги и программы, направленные на создание новых рабочих мест в ИТ-секторе.