Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այցելել է Երևանում տեղակայված SoftConstruct ընկերության գրասենյակ: Կառավարության ղեկավարին շրջայցի ընթացքում ներկայացվել է ընկերության գործունեությունը, որը տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում զբաղվում է ծրագրերի ստեղծմամբ, մատակարարմամբ և դրանց սպասարկումով: Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորությունում հիմնադրված ընկերությունը գրասենյակներ է բացել աշխարհի 14 երկրներում և ունի ավելի քան 500 գործընկեր: SoftConstruct-ի և նրա հետ փոխկապակցված ընկերությունների աշխատակիցների թիվը հասնում է 2500-ի:
Բացի խաղային ծրագրերից՝ SoftConstruct-ում ստեղծվել են շատ այլ ծրագրեր, որոնց թվում են՝ Ucraft-ը, որը կայքեր պատրաստելու արագ և պարզ հարթակ է, CRM-ը՝ ուղղված հաճախորդների հետ կապի ապահովմանը, MegaFeed ծառայությունը, որը համարվում է առաջատարներից մեկն աշխարհում և տեսահեռարձակում չունեցող խաղերի մասին մարզադաշտերից օնլայն տեղեկատվություն հավաքագրելու ամենաարագ և արդյունավետ միջոցն է: Նշվել է, որ SoftConstruct-ի մշակված ծրագրերի ու հավելվածների MegaFeed համակարգը թույլ է տալիս տեղեկատվությունն աշխարհի ցանկացած կետից հաճախորդներին փոխանցել մինչև 0,5 վայրկյան արագությամբ, ինչը զգալիորեն ավելի արագ է ցանկացած տեսակի հեռուստահեռարձակումից: Ընկերության FCBanking ծրագիրն էլ նախատեսված է վարկային կազմակերպությունների համար:
Ընկերության ղեկավարները նշել են, որ նախատեսում են տարեցտարի ընդլայնել SoftConstruct-ի գործունեությունն ու ավելացնել աշխատատեղերի թիվը:
Վարչապետ Կարապետյանը ողջունել է ընկերության ակտիվ գործունեությունն ու տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը միտված քայլերն ու ծրագրերը:

Prime Minister Karen Karapetyan visited the office of SoftConstruct in Yerevan. During the tour, the head of the government was introduced to the company's activity, which is engaged in the creation, supply and maintenance of information technologies. Founded in the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, the company has opened offices in 14 countries and has more than 500 partners. The number of employees of SoftConstruct and its affiliated companies reaches 2500.
Besides gaming software, SoftConstruct has created many other applications, including Ucraft, a fast and simple platform for creating web sites, CRM- and customer-focused service, which is considered one of the leaders in the world and is the fastest and most effective means of gathering online information from stadiums about non-video games. It was noted that the MegaFeed system of SoftConstruct developed applications allows transferring information from anywhere in the world to customers at speeds of up to 0.5 seconds, which is significantly faster than any type of TV broadcasting. The FCBanking program of the company is also intended for credit organizations.
The company's managers said they plan to expand SoftConstruct's activities year by year and increase the number of jobs.
Prime Minister Karapetyan welcomed the company's active activities and the steps and programs aimed at creating new jobs in the IT sector.