05-04-2018 16:44 3019
ՀՀ կառավարությունը համաձայնություն տվեց Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների հետ «Ավելի մրցունակ և զանազանեցված մասնավոր հատվածի շուրջ» օժանդակության համաձայնագրի թիվ 11 փոփոխության կնքման առաջարկությանը:
Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը նշեց, որ համաձայնագրով նախատեսվում է լրացուցիչ 10 մլն 677 հազար դոլարի ֆինանսական հատկացում:
«Այն ուղղվելու է ենթակառուցվածքների, գյուղատնտեսության, զբոսաշրջության ոլորտներում ԱՄՆ ՄԶԳ կողմից իրականացվելիք ծրագրի ֆինանսավորմանը»,- ասաց նախարարը:
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հետաքրքրվեց՝ արդյոք այդ միջոցներն դրամաշնորհ են, ինչին Սուրեն Կարայանը դրական պատասխան տվեց:

05-04-2018 16:44 3020
The Government of the Republic of Armenia agreed with the United States on the proposal to amend the N11 Amendment to the "More Competitive and Diversified Private Sector Assistance" agreement.
Minister of Economic Development and Investments Suren Karayan said that the agreement stipulates additional allocation of $ 10 million 677 thousand.
"It will be directed to the financing of the USAID-funded project in infrastructures, agriculture, tourism," the minister said.
Prime Minister Karen Karapetyan asked whether these funds were a grant, to which Suren Karayan gave a positive answer.