05-04-2018 16:44 3019
ՀՀ կառավարությունը համաձայնություն տվեց Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների հետ «Ավելի մրցունակ և զանազանեցված մասնավոր հատվածի շուրջ» օժանդակության համաձայնագրի թիվ 11 փոփոխության կնքման առաջարկությանը:
Տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարար Սուրեն Կարայանը նշեց, որ համաձայնագրով նախատեսվում է լրացուցիչ 10 մլն 677 հազար դոլարի ֆինանսական հատկացում:
«Այն ուղղվելու է ենթակառուցվածքների, գյուղատնտեսության, զբոսաշրջության ոլորտներում ԱՄՆ ՄԶԳ կողմից իրականացվելիք ծրագրի ֆինանսավորմանը»,- ասաց նախարարը:
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հետաքրքրվեց՝ արդյոք այդ միջոցներն դրամաշնորհ են, ինչին Սուրեն Կարայանը դրական պատասխան տվեց:

05-04-2018 16:44 3018
Правительство Республики Армения согласилось внести Поправку N11 в соглашении «Более конкурентоспособная и разносторонняя помощь частному сектору» с Соединенными Штатами.
Министр экономического развития и инвестиций Сурен Караян сказал, что соглашение предусматривает дополнительные ассигнования в размере 10 млн. 677 тыс. долларов США.
«Эти средства будут направлены на финансирование проекта Агентства США по международному развитию в области инфраструктур, сельского хозяйства, туризма», - сказал министр.
Премьер-министр Карен Карапетян спросил, являются ли эти средства грантом, на который Сурен Караян дал положительный ответ.