06-04-2018 17:28 3162
ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության կողմից իրականացված վերահսկողության արդյունքում «Էվրիկա Գրուպ» ՍՊԸ-ին պատկանող սուպերմարկետների ցանցի երեք խանութներում հայտնաբերվել են ժամկետանց սննդամթերքի մի շարք տեսակներ. մասնավորապես՝ յոգուրտ, կաթ, քամած մածուն, մայոնեզ, բժշկական երշիկ, հալվա, քաղցր կաթնաշոռիկ, ջնարակված պանիր, սերուցքային կարագ և բուսասերուցքային մածուկ, սփրեդներ, խաշ, երշիկներ, ծխեցրած սալ, թխվածքաբլիթ, սարդելկա, մանանեխ, չամանի մածուկ, որոնք վաճառքից հանվել են և տեղում ոչնչացվել:
Հայտնաբերվել են նաև մակնշման անհամապատասխանություններով մթերքներ (ընդհանուր առմամբ 546 հատ)՝ կանաչ ոլոռ, եգիպտացորեն, թթու լոլիկ, սունկ շամպինյոն, կարմիր լոբի, անանաս օշարակում, ձիթապտուղ, խտացրած կաթ, մարինացված սունկ, ինչպես նաև 11 կգ սերուցքային կարագ և սալտիսոն. այս մթերքները հանվել են վաճառքից: Հանձնարարվել է իրացնել միայն օրենսդրությանը համապատասխանող մակնշմամբ ապրանքատեսակներ:
Ծառայությունը շարունակում է վերահսկողական միջոցառումները «Էվրիկա Գրուպ» ՍՊԸ-ին պատկանող սուպերմարկետների ցանցի բոլոր խանութներում:

В результате контроля со стороны Государственной службы безопасности пищевых продуктов Министерства по чрезвычайным ситуациям Армении ряд просроченных продуктов питания был обнаружен в трех магазинах сети супермаркетов, принадлежащих ООО «Evrika Group»: йогурт, молоко, мацони, майонез, докторская колбаса, халва, сладкий творог, глазурованный сыр, сливочное масло и растительная паста, спреды, хаш, колбасы, копченое сало, печенье, сарделька, горчица, которые были сняты с продажи и уничтожены на месте.
Были также обнаружены продукты с несоответствующей маркировкой (всего 546 шт.): зеленый горошек, кукуруза, маринованные помидоры, шампиньоны, красная фасоль, сироп из ананаса, оливки, сгущенное молоко, маринованные грибы, а также 11 кг сливочного масла и сальтисон. Эти продукты были сняты с продажи. Было поручено продавать только товары с этикетками, которые отвечают требованиям законодательства.