06-04-2018 17:28 3162
ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության կողմից իրականացված վերահսկողության արդյունքում «Էվրիկա Գրուպ» ՍՊԸ-ին պատկանող սուպերմարկետների ցանցի երեք խանութներում հայտնաբերվել են ժամկետանց սննդամթերքի մի շարք տեսակներ. մասնավորապես՝ յոգուրտ, կաթ, քամած մածուն, մայոնեզ, բժշկական երշիկ, հալվա, քաղցր կաթնաշոռիկ, ջնարակված պանիր, սերուցքային կարագ և բուսասերուցքային մածուկ, սփրեդներ, խաշ, երշիկներ, ծխեցրած սալ, թխվածքաբլիթ, սարդելկա, մանանեխ, չամանի մածուկ, որոնք վաճառքից հանվել են և տեղում ոչնչացվել:
Հայտնաբերվել են նաև մակնշման անհամապատասխանություններով մթերքներ (ընդհանուր առմամբ 546 հատ)՝ կանաչ ոլոռ, եգիպտացորեն, թթու լոլիկ, սունկ շամպինյոն, կարմիր լոբի, անանաս օշարակում, ձիթապտուղ, խտացրած կաթ, մարինացված սունկ, ինչպես նաև 11 կգ սերուցքային կարագ և սալտիսոն. այս մթերքները հանվել են վաճառքից: Հանձնարարվել է իրացնել միայն օրենսդրությանը համապատասխանող մակնշմամբ ապրանքատեսակներ:
Ծառայությունը շարունակում է վերահսկողական միջոցառումները «Էվրիկա Գրուպ» ՍՊԸ-ին պատկանող սուպերմարկետների ցանցի բոլոր խանութներում:

06-04-2018 17:28 3161
As a result of oversight by the State Food Safety Service of the Ministry of Emergency Situations of Armenia, a number of overdue foodstuffs were found in three stores of the supermarket chain belonging to "Evrika Group" LLC. yoghurt, milk, sour yogurt, mayonnaise, medical sausage, halva, sweet curd, glazed cheese, cream butter and vegetable paste, spreads, khash, sausages, smoked bacon, biscuits, sausages, mustard which were removed from sale and destroyed on the spot.
There were also products with label mismatch (546 overall), green peas, corn, pickle tomatoes, mushroom champignons, red beans, pineapple syrup, olives, condensed milk, marinated mushrooms, as well as 11kg of creamy butter and saltison. These products have been removed from sale. It was instructed to sell only goods with labels that meet requirements of legislation.
The service continues to take control of all the shops in the supermarket chain belonging to "Evrika Group" LLC.