14-04-2018 13:19 8998
ԿԲ նախագահի տեղակալի որոշմամբ ԿԲ Ֆինանսական վերահսկողության վարչությունը ստուգումներ կիրականացնի ՀՀ տարածքում գործող գրավատներում:
Ըստ ԿԲ հասարակության հետ կապերի ծառայության՝ այդ գրավատներն են` «Ադամանդ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե090), «ԱՍ ՄԱՍՏԵՐ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե305), «ԱՎԱԿՐԵԴ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե106), «ԱՎԱԿՐԵԴ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե278), «Բիզնես Կրեդիտ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե328), «ԲԵՍՏ ԿՐԵԴԻՏ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե322), «ԳԱՌԱՆՏ ԿՐԵԴԻՏ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե247), «ԳՈԼԴ ԸՆԴ ՄԱՆԻ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե294), «ԳՈԼԴ ՔԵՇ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե232), «ԳՈԼԴ ՔՈՆՍԱԼԹԻՆԳ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե250), «ԳՈՒԴԱՎԻ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե155), «ԴՐԱՄԱՏՈՒՆ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե256), «ԷԴ-ՀԱԿ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե325), «ԷՄ ՎԻ ԷՄ ԱՆՆԱ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե141), «ԷՌԱ ԼԱՅՆ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե220), «ԷՔՍՊՐԵՍ ՎԻՊ ՍԵՐՎԻՍ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե224), «ԼՈՄԲԱՐԴԻԱ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե257), «Կարտուշ Արտ» (լիցենզիա ԳԳ-Ե112), «ՄԱՆԻ ԿՐԵԴԻՏ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե303), «ՄԵԳԱՏՐՈՆ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե291), «ՌԵԱԼ ԿՐԵԴԻՏ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե255), «ՌԵԱԼ ԿՐԵԴԻՏ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե281), «ՎՈԼՏԱ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե097), «ՎՈԼՏԱ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե252), «ՎՈԼՏԱ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե265), «ՎՈԼՏԱ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե310), «Վալգե» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե058), «Վալգե» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե139), «Վալգե» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե319), «Վանտիգ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե094), «ՖԱՍԹ ՔԵՇ» ՍՊԸ (լիցենզիա ԳԳ-Ե200):

14-04-2018 13:19 8996
По решению заместителя Председателя Центрального банка Управление финансового контроля ЦБ начинает проверки в ломбардах Республики Армения.
По данным отдела по связям с общественностью ЦБ, проверки будут проводиться в следующих ломбардах:: ООО «Алмаз» (лицензия ГГ-E 090), ООО «АС МАСТЕР» (лицензия ГГ-E 305), ООО «AВАКРЕД» (лицензия ГГ-E106), ООО «AВАКРЕД» ГГ-E 278), БИЗНЕС КРЕДИТ (лицензия ГГ-E 328), ООО «БЕСТ КРЕДИТ» (лицензия ГГ-E 322), ООО «ГАРАНТ КРЕДИТ» (лицензия ГГ-E 247), ООО «ГОЛД ЭНД МАНИ» (лицензия ГГ-E 294), ООО «ГОЛД КЭШ» (лицензия ГГ-E 232), ООО «ГОЛД КОНСАЛТИНГ» (лицензия ГГ-E 250), ООО «ГУДАВИ» (лицензия GG-E 155), ООО «ДРАМАТУН» (лицензия ГГ-E256), «ED-ХАК (лицензия ГГ-E 325), ООО «ЭМ ВИ ЭМ АННА» (лицензия ГГ-E141), ООО «ЭРА ЛАЙН» (лицензия ГГ-E 220), ООО «ЭКСПРЕСС ВИП СЕРВИС» (лицензия ГГ-E 224), ООО «ЛОМБАРДИЯ» ( лицензия GG-E 257), КАРТУШ АРТ (лицензия ГГ-E 112), ООО «МАНИ КРЕДИТ» (лицензия ГГ -E 303), ООО «МЕГАТРОН» (лицензия ГГ-E 291), ООО «РЕАЛ КРЕДИТ» (лицензия ГГ-E 255), ООО «РЕАЛ КРЕДИТ» (лицензия ГГ-E 281), ООО «ВОЛТА» (лицензия ГГ-E 252), ООО «ВОЛТА» (лицензия ГГ-E 265), «ВОЛТА» «ООО (лицензия ГГ-E310), ООО« Вальге »(лицензия ГГ-E 058), ООО« Вальге »( лицензия ГГ-E 139), ООО« Вальге» (лицензия ГГ-E 319), ООО ВАНТИГ (лицензия ГГ-E 094), ООО «ФАСТ КЭШ» (лицензия ГГ-E 200).