Fitch Ratings միջազգային վարկանիշային գործակալությունն այսօր վերահաստատել է Արդշինբանկի արտարժույթով երկարաժամկետ պարտավորություններ թողարկողի (Long-term Issuer Default Rating (IDR)) "B+" վարկանիշը` «Կայուն» կանխատեսմամբ:
Վարկանիշային գործակալությունը տրամադրել է վարկանիշի իր մեկնաբանություններն և մասնավորապես նշել, որ բանկի վարկանիշը հիմնված է ընդունելի ֆինանսական ցուցանիշների վրա, որոնք ամրապնդված են տնտեսության ցիկլային աճով ու արժույթի հարաբերական կայունությամբ, բանկի կապիտալի ու իրացվելիության պաշարի, տեղական շուկայում բանկի զգալի դերի (ներքին շուկայի վարկավորման 13% մասնաբաժին) վրա:
Բանկին շնորհվել է Հայաստանի Հանրապետության վարկանիշային մակարդակին հավասար վարկանիշ, ինչը մասնավոր կազմակերպության վարկանիշի գնահատման հնարավոր լավագույն ցուցանիշ է:
Արդշինբանկը Հայաստանի միակ մասնավոր կառույցն է, որն ունի միջազգային հեղինակավոր վարկանշային երկու գործակալություններից (Moody’s և Fitch) ստացված վարկանիշ: Բանկի մասին լրացուցիչ տեղեկատվություն կարող եք ստանալ՝ այցելելով www.ardshinbank.am կայքը կամ զանգահարելով (012) 22-22-22 հեռախոսահամարով:

Международное рейтинговое агентство «Fitch Ratings» вновь подтвердило долгосрочный рейтинг дефолта эмитента (IDR) Ардшинбанка (Long-term Issuer Default Rating) «B +» с прогнозом «Стабильный».
Рейтинговое агентство прокомментаровало рейтинг и особо отметило, что рейтинг основан на приемлемых финансовых показателях, которые подкрепляются циклическим экономическим ростом и относительной стабильностью валюты, капиталом банка и резервами ликвидности, а также значительной ролью банка на внутреннем рынке (13% кредитования на внутреннем рынке).
Банку присвоен рейтинг, равный рейтингу Республики Армения, который является наилучшим показателем рейтинга для частной организации.
Ардшинбанк является единственным частным учреждением в Армении, которое имеет рейтинг двух авторитетных международных рейтинговых агентств (Moody's и Fitch). Более подробную информацию о Банке можно найти на сайте www.ardshinbank.am или по телефону (012) 22-22-22.