Fitch Ratings միջազգային վարկանիշային գործակալությունն այսօր վերահաստատել է Արդշինբանկի արտարժույթով երկարաժամկետ պարտավորություններ թողարկողի (Long-term Issuer Default Rating (IDR)) "B+" վարկանիշը` «Կայուն» կանխատեսմամբ:
Վարկանիշային գործակալությունը տրամադրել է վարկանիշի իր մեկնաբանություններն և մասնավորապես նշել, որ բանկի վարկանիշը հիմնված է ընդունելի ֆինանսական ցուցանիշների վրա, որոնք ամրապնդված են տնտեսության ցիկլային աճով ու արժույթի հարաբերական կայունությամբ, բանկի կապիտալի ու իրացվելիության պաշարի, տեղական շուկայում բանկի զգալի դերի (ներքին շուկայի վարկավորման 13% մասնաբաժին) վրա:
Բանկին շնորհվել է Հայաստանի Հանրապետության վարկանիշային մակարդակին հավասար վարկանիշ, ինչը մասնավոր կազմակերպության վարկանիշի գնահատման հնարավոր լավագույն ցուցանիշ է:
Արդշինբանկը Հայաստանի միակ մասնավոր կառույցն է, որն ունի միջազգային հեղինակավոր վարկանշային երկու գործակալություններից (Moody’s և Fitch) ստացված վարկանիշ: Բանկի մասին լրացուցիչ տեղեկատվություն կարող եք ստանալ՝ այցելելով www.ardshinbank.am կայքը կամ զանգահարելով (012) 22-22-22 հեռախոսահամարով:

The rating agency gave its comments on the rating and especially noted that the rating is based on acceptable financial indicators that are reinforced by cyclical economic growth and relative stability of the currency, the bank's capital and liquidity reserves, the significant role of the bank in domestic market (13% of domestic market lending).
The Bank has been awarded a rating equal to the rating of the Republic of Armenia, which is the best possible index of the rating of the private organization.
Ardshinbank is the only private institution in Armenia, which has a rating of the two reputable international rating agencies (Moody's and Fitch) . More information about the Bank can be found at www.ardshinbank.am or by calling (012) 22-22-22.