10-05-2018 12:32 22128
ՀՀ կառավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարման վարչության պետ Արման Սահակյանը հայտարարություն է տարածել, որում ասված է.
«Հարգելի հայրենակիցներ՝ գործընկերներ, թիմակիցներ ու ընկերներ. ես որոշում եմ կայացրել հրաժարվել ՀՀ կառավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարման վարչության պետի պաշտոնից:
Շուրջ յոթնամյա գործունեությունս ամփոփում եմ վստահությամբ ու հանգիստ խղճով, քանի որ իմ կենսագրության մեջ ավելացող այս մի տողը ևս կվկայի, որ աշխատել ու գործել եմ ուժերիս ներածին չափով և կարողացել եմ ինձ վստահված այս մի ոլորտում ևս հաջողություններ արձանագրել:
Հեռանալով պետական ծառայությունից՝ չեմ հեռանում քաղաքականությունից, հատկապես, որ մոտ մեկ տարի առաջ իմ թիմակիցների ու համակիրների հետ համոզիչ հաղթանակ արձանագրեցինք խորհրդարանական ընտրություններում: Այսօր առավել ևս իմ ընտրողներին հուսախաբ անելու իրավունք չունեմ և կշարունակեմ լինել իրենց կողքին: Միասին կշարունակենք մեր ճանապարհը՝ հանուն մեր պետության ու հասարակության առաջընթացի:

10-05-2018 12:32 22126
Арман Саакян, начальник Департамента управления государственным имуществом при правительстве РА, опубликовал заявление, в котором говорится:
«Дорогие соотечественники, партнеры, товарищи по команде и друзья! Я принял решение покинуть пост главы Департамента управления государственным имуществом при Правительстве Республики Армения.
Я суммирую свою семилетнюю деятельность с уверенностью и чистой совестью, я работал и действовал в пределах своих полномочий, и я смог добиться успеха в этой области, доверенной мне.
Уходя из государственной службы, я не ухожу из политики, тем более, что год назад мы добились убедительной победы со своими товарищами по команде и сторонниками во время парламентских выборов. Сегодня я не имею права разочаровывать своих избирателей и буду продолжать быть рядом с ними. Вместе мы продолжим наш путь ради прогресса нашего государства и общества.