10-05-2018 12:32 22128
ՀՀ կառավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարման վարչության պետ Արման Սահակյանը հայտարարություն է տարածել, որում ասված է.
«Հարգելի հայրենակիցներ՝ գործընկերներ, թիմակիցներ ու ընկերներ. ես որոշում եմ կայացրել հրաժարվել ՀՀ կառավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարման վարչության պետի պաշտոնից:
Շուրջ յոթնամյա գործունեությունս ամփոփում եմ վստահությամբ ու հանգիստ խղճով, քանի որ իմ կենսագրության մեջ ավելացող այս մի տողը ևս կվկայի, որ աշխատել ու գործել եմ ուժերիս ներածին չափով և կարողացել եմ ինձ վստահված այս մի ոլորտում ևս հաջողություններ արձանագրել:
Հեռանալով պետական ծառայությունից՝ չեմ հեռանում քաղաքականությունից, հատկապես, որ մոտ մեկ տարի առաջ իմ թիմակիցների ու համակիրների հետ համոզիչ հաղթանակ արձանագրեցինք խորհրդարանական ընտրություններում: Այսօր առավել ևս իմ ընտրողներին հուսախաբ անելու իրավունք չունեմ և կշարունակեմ լինել իրենց կողքին: Միասին կշարունակենք մեր ճանապարհը՝ հանուն մեր պետության ու հասարակության առաջընթացի:

Arman Sahakyan, Head of the State Property Management Department at the RA Government, has issued a statement, which reads:
"Dear Compatriots, Partners, Teammates and Friends! I made a decision to abandon the post of head of the State Property Management Department under the Government of the Republic of Armenia.
I summarize my seven-year activity with confidence and conscience, I worked and acted to the extent that my powers were and I was able to record success in this area entrusted to me.
Leaving public service, I do not leave politics, especially since a year ago we recorded a convincing victory with my teammates and supporters during the parliamentary elections. Today, I have no right to frustrate my voters and will continue to be with them. Together, we will continue our path to the progress of our state and society.