12-05-2018 12:03 4049
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը տնտեսական կապերն ակտիվացնելու հնարավորություններն է քննարկել Քուվեյթի Պետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նաուաֆ Աբդուլազիզ Աբդուլլահ Ալ-Էնեզիի հետ:
Մասնավորապես, խոսքը բանկային, զբոսաշրջության և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում գործակցության զարգացման մասին է:
Հանրապետության նախագահը կարևորել է Քուվեյթի հետ բարիդրացիական եղբայրական հարաբերությունները և դրանց հետագա զարգացումն ու ամրապնդումը: Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել Քուվեյթի Պետության ղեկավարությանը` հայ համայնքի նկատմամբ ցուցաբերվող հոգատար վերաբերմունքի համար:
Քուվեյթի դեսպանը նույնպես բարձր է գնահատել հայ-քուվեյթյան հարաբերությունների ներկայիս մակարդակը և փոխանցել է Քուվեյթի Պետության էմիր Շեյխ Սաբահ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ Սաբահի ջերմ ողջույնները և վերջինիս հրավերը՝ պաշտոնական այց կատարելու Քուվեյթի Պետություն:

12-05-2018 12:03 4048
Президент Армении Армен Саргсян обсудил возможности активизации экономических связей с Чрезвычайным и Полномочным Послом Кувейта Навафом Абдулазизом Абдуллой Аль-Энези.
В частности, речь идет о развитии сотрудничества в сфере банковского дела, туризма и высоких технологий.
Президент Армении подчеркнул важность добрососедских дружеских отношений с Кувейтом и их дальнейшее развитие и укрепление. Он также поблагодарил правительство Кувейта за его заботливое отношение к армянской общине.
Посол Кувейта также высоко оценил нынешний уровень армяно-кувейтских отношений и передал теплые приветствия шейха Кувейта Эмира Сабаха аль-Ахмада аль-Джабера аль-Сабаха и его приглашение совершить официальный визит в Кувейт.