12-05-2018 12:03 4049
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը տնտեսական կապերն ակտիվացնելու հնարավորություններն է քննարկել Քուվեյթի Պետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նաուաֆ Աբդուլազիզ Աբդուլլահ Ալ-Էնեզիի հետ:
Մասնավորապես, խոսքը բանկային, զբոսաշրջության և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում գործակցության զարգացման մասին է:
Հանրապետության նախագահը կարևորել է Քուվեյթի հետ բարիդրացիական եղբայրական հարաբերությունները և դրանց հետագա զարգացումն ու ամրապնդումը: Նա նաև շնորհակալություն է հայտնել Քուվեյթի Պետության ղեկավարությանը` հայ համայնքի նկատմամբ ցուցաբերվող հոգատար վերաբերմունքի համար:
Քուվեյթի դեսպանը նույնպես բարձր է գնահատել հայ-քուվեյթյան հարաբերությունների ներկայիս մակարդակը և փոխանցել է Քուվեյթի Պետության էմիր Շեյխ Սաբահ Ալ-Ահմադ Ալ-Ջաբեր Ալ Սաբահի ջերմ ողջույնները և վերջինիս հրավերը՝ պաշտոնական այց կատարելու Քուվեյթի Պետություն:

RA President Armen Sargsyan discussed possibilities of activating economic ties with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Kuwait Nauaf Abdulaziz Abdulla Al-Enezi.
Particularly, it refers to the development of cooperation in banking, tourism and high technologies.
The President of Armenia stressed the importance of good-neighborly friendly relations with Kuwait and their further development and strengthening. He also thanked the Government of Kuwait for its caring attitude towards the Armenian community.
The Ambassador of Kuwait also highly assessed the current level of Armenian-Kuwaiti relations and conveyed the warm greetings of the Emir of Kuwait Sheikh Sabah Al-Ahmad Al-Jaber al-Sabah and his invitation to pay an official visit to Kuwait.