ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը հերքում է «Ժամանակ» թերթում հրապարակված ուրը, թե նախկին նախարար Վարդան Արամյանը կոչ է արել իր ղեկավարած հաստատության աշխատակիցներին իր օրինակով աշխատանքից ազատման դիմումներ գրել։
Ներկայացնում ենք հերքումն ամբողջությամբ.
««Ժամանակ» թերթից տեղեկանում ենք, որ ֆինանսների նախկին նախարար Վարդան Արամյանը կոչ է արել իր ղեկավարած հաստատության աշխատակիցներին իր օրինակով աշխատանքից ազատման դիմումներ գրել և վստահեցրել է, որ Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը շատ շուտով ձախողվելու է, և իրենք 2-3 ամսից վերադառնալու են իրենց առօրյա աշխատանքին:
Ի գիտություն. բացի ՀՀ ֆինանսների նախկին նախարար Վարդան Արամյանից՝ որևէ աշխատակից աշխատանքից ազատման դիմում չի գրել:
Ավելին, իշխանության փոփոխությամբ պայմանավորված՝ նախարարության աշխատակազմում ոչ միայն չկան կադրային փոփոխություններ, այլև չկան գործառույթների իրականացման շեղումներ:
Լուրը դուրս է տրամաբանությունից նաև այն պատճառով, որ նորանշանակ նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը ՀՀ ֆինանսների նախկին փոխնախարարն է, ով իրականացրել է իր գործառույթները հենց Արամյանի պաշտոնավարման ընթացքում:
Հայտնում ենք, որ առնվազն տարակուսած ենք թերթի նման լուրից, ինչն ամբողջությամբ ոչ միայն չի համապատասխանում իրականությանը, այլև զրպարտություն է և առնվազն անբարեխիղճ լրագրողի անհասկանալի միտում»:

15-05-2018 11:15 7755
Министерство финансов Армении отрицает новости, опубликованные в газете «Жаманак» о том, что бывший министр Вардан Арамян призвал сотрудников своего учреждения написать письмо об увольнении на его примере.
Мы полностью отрицаем это.
Газета «Жаманак» сообщает, что бывший министр финансов Вардан Арамян призвал сотрудников своего учреждения написать письмо об отставке и заверил, что власти Никола Пашиняна скоро потерпят неудачу, и они вернутся к своей повседневной жизни через 2-3 месяца.
Однако, кроме Вардана Арамяна, бывшего министра финансов, ни один сотрудник не подал заявление об увольнении.
Более того, из-за смены власти не только в штате министерства не было никаких изменений, но и в его работе.
Новость выходит за рамки логики, так как новоназначенный министр Атом Джанджугазян является бывшим заместителем министра финансов, который выполнял свои функции во время правления Арамана.
Мы заявляем, что потрясены известием газеты, которое не только несовместимо с реальностью, но и является клеветой и непонятным намерением недобросовестного журналиста. "