16-05-2018 12:44 8493
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել ՀՀ գյուղատնտեսության նորանշանակ նախարար Արթուր Խաչատրյանին և շնորհակալություն է հայտնել նախկին նախարար Իգնատի Առաքելյանին՝ ներդրված ջանքերի համար:
Վարչապետ Փաշինյանը նշել է, որ գյուղատնտեսությունը ռազմավարական ուղղություն է և ոլորտում մեծ ներուժ կա, որը զսպանակված վիճակում է գտնվում, բայց որոշակի քաղաքական բարենպաստ պայմանների առկայությունը հնարավորություն կտա, որ այդ զսպանակը բացվի և ոլորտում իրական ու որակական փոփոխություններ տեղի ունենան: Իր խոսքում վարչապետը կարևորել է նաև գյուղատնտեսական վարկերի հետ կապված խնդիրների լուծումը:
Գյուղատնտեսության նախարար Արթուր Խաչատրյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել Իգնատի Առաքելյանին համագործակցության համար՝ հույս հայտնելով, որ այն կլինի շարունակական:
Իգնատի Առաքելյանը նշել է, որ նորանշանակ նախարարի հետ հասցրել են քննարկել գյուղատնտեսության առաջնահերթությունները, փոխանցվել են բոլոր ծրագրերը՝ ընդգծելով, որ մշտապես պատրաստ է իր աջակցությունն ունենալ:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян представил министра сельского хозяйства Армении Артура Хачатряна сотрудникам Министерства сельского хозяйства РА и поблагодарил бывшего министра Игнатия Аракеляна за его работу.
Премьер-министр Пашинян отметил, что сельское хозяйство является стратегическим направлением, и есть большой потенциал в этой сфере, который не реализуется, но наличие определенных благоприятных политических условий позволит обеспечить реальные и качественные изменения в этой области. В своем выступлении премьер-министр придал большое значение решению вопросов, связанных с сельскохозяйственными кредитами.
Министр сельского хозяйства Артур Хачатрян, в свою очередь, поблагодарил Игнатия Аракеляна за сотрудничество, выразив надежду, что оно будет непрерывным.
Игнатий Аракелян отметил, что они обсудили все приоритеты сельского хозяйства недавно назначенным министром, передал ему все программы, подчеркнув, что он всегда готов поддержать его.