17-05-2018 12:04 14625
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նպատակահարմար է համարում ժամանակավորապես դադարեցնել արագաչափերի և տեսախցիկների գործունեությունը:
«Կարծում եմ, որ հսկայական տույժ տուգանքներ կան կուտակված և մարդիկ չեն կարողացել վճարել դրանք հնարավորություն չունենալու պատճառով: Պետք է մեխանիզմներ մտածենք՝ պարտքը ներելու մասին և քննարկենք արագաչափերի և տեսախցիկների գործունեության հետագա արդյունավետության հարցը:
Գտնում եմ, որ նպատակահարմար կլինի ինչ-որ ժամանակաշրջանում դրանց գործունեությունը դադարեցնել, կասեցնել կամ առնվազն պետք է պրակտիկան դադարեցնենք, երբ հոծ գծեր շոշափելու համար մարդկանց տուգանում են»,- կառավարության նիստում ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

Премьер-министр Никол Пашинян считает целесообразным временно приостановить действие спидометров и камер.
«Я думаю, что существуют огромные штрафы, которые люди не смогли заплатить из-за недостатка средств. Нам нужно подумать о механизмах прощения долгов и обсудить вопрос о повышении эффективности спидометров и камер.
Я считаю целесообразным приостановить их действие в течение некоторого времени, и перестать штрафовать людей за пересечение сплошной линии», - сказал Никол Пашинян на заседании правительства.