17-05-2018 12:04 14625
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նպատակահարմար է համարում ժամանակավորապես դադարեցնել արագաչափերի և տեսախցիկների գործունեությունը:
«Կարծում եմ, որ հսկայական տույժ տուգանքներ կան կուտակված և մարդիկ չեն կարողացել վճարել դրանք հնարավորություն չունենալու պատճառով: Պետք է մեխանիզմներ մտածենք՝ պարտքը ներելու մասին և քննարկենք արագաչափերի և տեսախցիկների գործունեության հետագա արդյունավետության հարցը:
Գտնում եմ, որ նպատակահարմար կլինի ինչ-որ ժամանակաշրջանում դրանց գործունեությունը դադարեցնել, կասեցնել կամ առնվազն պետք է պրակտիկան դադարեցնենք, երբ հոծ գծեր շոշափելու համար մարդկանց տուգանում են»,- կառավարության նիստում ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:

17-05-2018 12:04 14624
Prime Minister Nikol Pashinyan considers it expedient to suspend the activities of speedometers and cameras temporarily.
"I think there are huge penalties , which people have been unable to pay because of lack of means. We need to think about mechanisms to forgive debt and discuss the issue of speedometers and cameras' further efficiency.
I find it expedient to suspend their activity for some time, suspend or at least stop the practice when people are fined for crossing bold lines, "said Nikol Pashinyan at the government session.